Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

U osób, u których została zdiagnozowana kamica nerkowa, leczenie polega przede wszystkim na podawaniu leków przeciwbólowych.

Ladit 280x336

Leczenie kamicy nerkowej początkowo skupia się na łagodzeniu objawów choroby. Głównym celem terapii jest jednak usunięcie złogów. Najczęściej leczenie kamicy nerkowej jest możliwe poprzez usunięcie złogu za pomocą dróg moczowych.

W przypadku, gdy zostanie rozpoznana kamica nerkowa leczenie zwykle polega na zastosowaniu litotrypsji pozaustrojowej. Metoda polega na wykorzystaniu urządzeń generujących fale ultradźwiękowe przez skórę i pozaustrojowo.

Prowadzą do rozkruszenia złogów i usunięcia ich naturalną drogą. Gdy zostanie rozpoznana zaawansowana kamica nerkowa, leczenie wymaga zastosowania metod endoskopowych, do których zalicza się przezskórną nedrolitotrypsję, ureterorenoskopię i klasyczne leczenie operacyjne.

Operacyjne leczenie kamicy nerkowej polega na wykonaniu klasycznego zabiegu chirurgicznego z otwarciem jam ciała.

 

Tego typu terapię stosuje się przede wszystkim u chorych z zastojem moczu i zakażeniami dróg moczowych, a także w przypadku dużych złogów. Gdy zostanie zdiagnozowana kamica nerkowa leki najczęściej stosowane to NLPZ, opioidy, takie jak petydyna i morfina, a także desmopresyna.

Ladit 160x600

Petydyna jest organicznym związkiem chemicznym należącym do grona syntetycznych leków przeciwbólowych. Ma właściwości odurzające. Stosuje się ją w leczeniu bólów o średnim i dużym nasileniu, w położnictwie, a także w kolkach wątrobowych i nerkowych. Znajduje również zastosowanie w bólach zawałowych. Podobnie jak inne opioidy może wywoływać depresję oddechową.

W przypadku,gdy dojdzie do przedawkowania, choremu podaje się nalokson. Morfina jest organicznym związkiem chemicznym należącym do grupy alkaloidów. Związek wchodzi w skład opium i właściwie rzecz biorąc jest jego głównym składnikiem psychoaktywnym. Po raz pierwszy została wyodrębniona w 1804 r. przez F. Serturnera. W czystej postaci jest białą, stałą substancją. Ma gorzki smak i słabo rozpuszcza się w wodzie.

Działa odurzająco, przeciwbólowo i przeciwkaszlowo. Poza tym działa też depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy. Należy więc do grona antydepresantów. W medycynie stosuje się chlorowodorek morfiny mający formę tabletek. Desmopresyna jest syntetycznym analogiem wazopresyny będącej naturalnym hormonem podwzgórzowym.

Desmopresyna w przeciwieństwie do wazopresyny wykazuje jednak silniejsze i dłuższe działanie antydiuretyczne, a także słabsze działanie wazopresyjne. Stosuje się ją także w leczeniu niewydolności krążenia i ciężkich zaburzeń gospodarki wodno -elektrolitowej. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.