Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Kamica nerkowa objawy ma początkowo niecharakterystyczne. W większości przypadków objawy kamicy nerkowej w pierwszej fazie rozwoju choroby są bardzo mało widoczne, albo w ogóle nie występują.

Ladit 280x336

Bardzo drobne złogi mogą być wydalone z organizmu bez żadnych dolegliwości bólowych. Jeżeli w nerkach znajduje się piasek, mamy do czynienia z wczesną fazą kamicy. Objawia się odczuwaniem pieczenia podczas oddawania moczu.

Kamienie w nerkach powstają wtedy, gdy w moczu krystalizują się pewne substancje. Najczęściej za powstawanie złogów odpowiada kwas szczawiowy, magnez, wapń i fosfor. Należy dodać, że nadmierne zażywanie leków przeciwbólowych, także prowadzi do powstawania kamieni nerkowych. Pierwsze poważne objawy kamicy nerkowej zazwyczaj są związane z napadem kolki nerkowej.

Ból o charakterze kolkowym okolicy lędźwiowej może promieniować do pachwiny, jąder, albo warg sromowych. Kolka nerkowa jest zespołem objawów chorobowych spowodowanym zablokowaniem naturalnej drogi odpływu moczu. Kolka nerkowa nie zawsze jest spowodowana przez kamienie nerkowe.

Zdarzają się przypadki, gdy drogi moczowe są zablokowane przez zakrzep, albo zniszczone i martwicze brodawki nerkowe. Kolka nerkowa może też powstawać z powodu ucisku zewnętrznego. W wyniku zablokowania naturalnego przepływu moczu  z nerek, wzrasta ciśnienie w drogach moczowych położonych powyżej przeszkody. Wiąże się to ze wzmożonymi ruchami robaczkowymi i trwałym skurczem mięśniówki moczowodu.

Ladit 160x600

Kolka nerkowa objawia się wzmożonym parciem na pęcherz, krwiomoczem i gorączką, a głównym jej symptomem jest silny ból z prawej, albo lewej strony podbrzusza, który promieniuje ku tyłowi. Objawy kamicy nerkowej są związane z nudnościami i wymiotami.

Poza tym kamica nerkowa objawy ma związane z dyskomfortem  w jamie brzusznej.

 

Czasami mogą mieć charakter dyspeptyczny. Symptomy ogólne tej choroby to osłabienie, uczucie rozbicia, a także podwyższona temperatura ciała. Kamica nerkowa objawy ma także  związane z krwiomoczem i zakażeniem dróg moczowych, choć ten ostatni może występować w charakterze powikłania. Krwiomocz polega na obecności czerwonych krwinek w moczu.

Może mieć charakter mikrohematurii lub makrohematurii. W pierwszym przypadku obecność czerwonych ciał krwi można stwierdzić wyłącznie metodami laboratoryjnymi. Makrohematuria występuje natomiast wtedy, gdy mocz ma zabarwienie dostrzegalne gołym okiem.

Krwiomocz należy do najważniejszych objawów związanych z zaburzeniami dróg moczowych. Czasem nie udaje się wykryć jego przyczyny. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.