Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Kaszel objawy może mieć różne, ponieważ występuje w wielu odmianach.

Ladit 280x336

Znając symptomy towarzyszące różnym rodzajom kaszlu, można przynajmniej wstępnie rozpoznać problem i rozpocząć leczenie. Nie warto leczyć kaszlu na własną rękę, jeśli utrzymuje się przez długi czas, albo jego objawy się nasilają się.

Napadowy kaszel objawy ma bardzo gwałtowne i charakterystyczne. Atak kaszlu napadowego trwa bez przerwy od 30 do 60 sekund. Powoduje głośne łapanie powietrza, a także zaczerwienienie twarzy. Atakom kaszlu towarzyszy często łzawienie oczu.

Może dojść do chwilowego obrzmienia twarzy. Wywołuje on silne uczucie zmęczenia u chorego. Jeżeli nie jest skutkiem alergii, może być objawem zapalenia oskrzeli. Kolejny rodzaj to ?szczekający? kaszel. Najczęściej towarzyszy zapaleniu krtani.

Tak zwany ?szczekający? kaszel objawy ma związane z dusznościami i chrypka. Objawy kaszlu suchego są związane z tym, że kasłaniu nie towarzyszy żadna wydzielina pochodząca z układu oddechowego. Bardzo często sygnalizuje proces zapalny górnych dróg oddechowych.

Objawy kaszlu wilgotnego wiążą się z odkrztuszaniem wydzieliny

Oznacza oczyszczanie się oskrzeli. W przypadku wielu schorzeń jest dowodem poprawy stanu chorego na zapalenie oskrzeli i tchawicy. Objawy kaszlu występującego przy zapaleniu płuc są związane ze śluzowo - ropną wydzieliną. Jednym z rodzajów kaszlu jest jego przewlekła odmiana.

Ladit 160x600

Zwykle towarzyszy mu odkrztuszanie sporych ilości flegmy. Trwa on ponad sześć tygodni i często występuje u nałogowych palaczy. Innym rodzajem jest kaszel alergiczny towarzyszący alergiom. Z reguły występuje wiosną i latem, kiedy kwitną różne rośliny. Często łączy się z łzawieniem oczu i katarem.

Kaszel nadreaktywny może wystąpić u osób, które przeszły infekcję i w jej wyniku posiadają wyjątkowo wrażliwe drogi oddechowe. Może pojawić się też u byłych nałogowych palaczy. Kaszel nerwicowy bądź nawykowy jest natomiast sposobem na rozładowanie stresu. Objawy kaszlu mają więc różne podłoże, od którego zależy wybór środków farmaceutycznych.

Jeżeli mimo stosowania leków przeciwkaszlowych, objaw nie ustępuje, należy udać się do lekarza. Zdiagnozuje chorobę i odnajdzie przyczynę uciążliwej choroby. Diagnoza jest stawiana w oparciu o opis objawów i badanie lekarskie. Nie trzeba wykonywać żadnych dodatkowych badań.

Lekarz przepisuje odpowiedni lek i zwykle po jednym lub dwóch tygodniach pacjent odzyskuje zdrowie. Wizyta u lekarza trwa zwykle kwadrans. Lepiej od razu udać się do lekarza rodzinnego, zamiast męczyć się ze stosowaniem czasochłonnych domowych metod, które nie dają gwarancji skuteczności.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • kaszel nerwicowy

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.