Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Leczenie kataru siennego polega głównie na farmakoterapii. W terapii stosuje się leki przeciwhistaminowe, leki zmniejszające przekrwienie i leki przeciwleukotrienowe.

Ladit 280x336

Leki przeciwhistaminowe łagodzą symptomy alergii, w tym między innymi załzawione i przekrwione oczy, katar i swędzenie w gardle.

Hamują one wydzielanie histaminy podczas reakcji alergicznej. Leki przeciwhistaminowe skutecznie łagodzą objawy kataru siennego.

Leczenie kataru siennego najczęściej opiera się na zażywaniu leków przeciwhistaminowych.

Leki przeciwhistaminowe są antagonistami histaminy. Do ich grona należą substancje chemiczne, które hamują działanie histaminy.

Mechanizm ich działania polega na blokowaniu histaminy przed jej związaniem z odpowiednim receptorem, albo przez hamowanie aktywności dekarboksylazy histydyny.

Wspomniany związek przekształca histydynę w histaminę. Leki przeciwhistaminowe są podstawową grupą leków stosowanych w przebiegu objawowej terapii chorób alergicznych.

Leczenie kataru siennego może też być oparte na stosowaniu leków zmniejszających przekrwienie.

Chory zmagający się z katarem siennym powinien stosować środki, które obkurczą naczynia krwionośne.

Preparaty tego rodzaju są dostępne między innymi w postaci tabletek, kropli do oczu bądź sprayu. Krople do oczu bardzo skutecznie łagodzą uciążliwe swędzenie oczu. Aerozole do nosa umożliwiają swobodne oddychanie.

Ladit 160x600

W przypadku gdy występuje katar sienny leczenie nie powinno opierać się wyłącznie na długotrwałym stosowaniu leków zmniejszających przekrwienie.

Mogą one doprowadzić do nasilenia reakcji alergicznej. Doustne leki obkurczające błonę śluzową stosowane długotrwale mogą natomiast doprowadzić do podwyższenia ciśnienia krwi, przyspieszenia bicia serca i nerwowości. Leki tego rodzaju powinny być stosowane maksymalnie przez trzy dni.

Jeżeli występuje katar sienny,  leczenie może polegać na stosowaniu leków przeciwleukotrienowych.

Leukotrieny są substancjami chemicznymi powodującymi stan zapalny. Jest on skutkiem ekspozycji na alergeny.

Leukotrieny mogą też potęgować objawy kataru siennego,.

Leki przeciwleukotrienowe skutecznie hamują działanie leukotrienów oraz łagodzą objawy kataru siennego. W przypadku, gdy występuje katar sienny leczenie może też polegać na stosowaniu domowych sposobów.

Płukanka z soli wykonywana dwa razy dziennie zmniejsza dokuczliwe swędzenie i ból gardła.

Wywar z owoców cytrusowych skutecznie wzmacnia odporność łagodząc objawy alergii. Poza tym można pić herbatę z mięty pieprzowej i napar z imbiru.

Są to gorące napoje, które złagodzą objawy kataru siennego i zapobiegną ich nasileniu.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • choroba k
  • spis objawów choroby

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.