Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Objawy kataru siennego wynikają z reakcji organizmu na alergenu wziewnego. Katar sienny objawy ma bardzo podobne do symptomów towarzyszących przeziębieniu.

Ladit 280x336

Warto wiedzieć, jakie objawy kataru siennego są charakterystyczne, aby prawidłowo postawić diagnozę.

Objawy kataru siennego zwanego też alergicznym nieżytem nosa są związane z podrażnieniem błony śluzowej nosa. Podrażnienie powstaje w wyniku reakcji alergicznej immunoglobulin dróg oddechowych.

Uwalniają one histaminę podrażniającą błonę śluzową nosa.

Organizm traktuje pyłki roślin będące alergenami jak wrota. Musi on uwolnić substancje chemiczne, które są przeznaczone do walki z obcą substancją.

Objawy kataru siennego mogą być spowodowane nie tylko pyłkami, ale też roztoczami i sierścią zwierząt domowych. Należy dodać, że katar sienny wywołany pyłkami jest zwany sezonowym nieżytem alergicznym, zaś katar sienny wywołany roztoczami i sierścią zwierząt nosi nazwę całorocznego nieżytu alergicznego.

Katar sienny objawy ma związane ze łzawieniem oczu, kichaniem oraz swędzeniem w gardle i w nosie.

Objawy kataru siennego są też związane z uciążliwym katarem, który może prowadzić do utraty węchu i smaku. Poza tym, katar sienny objawy może mieć związane z bólami głowy oraz bólem twarzy spowodowanym zablokowaniem zatok.

Swędzenie uszu, nosa i gardła mogą być bardzo dotkliwe.

Ladit 160x600

Katar sienny objawy może mieć związane także ze zmęczeniem, drażliwością i bezsennością.

U niektórych pacjentów pojawia się senność i nasilenie duszności. Poza tym, katar sienny może spowodować nasilenie się objawów astmy.

Katar sienny jest alergicznym nieżytem nosa o ostrym przebiegu.

Pojawia się najczęściej w wyniku wdychania pyłków kwiatowych, albo grzybków.

Pierwsze objawy choroby są związane z uczuciem napadowego i silnego swędzenia w nosie, w gardle i na podniebieniu. Poza tym pojawia się wodnisty wyciek z nosa i kichanie.

Pacjenci narzekają także na swędzenie w spojówkach oczu łączącym się ze światłowstrętem. Chorobie może towarzyszyć rozdrażnienie. Pacjent cierpi na bóle głowy. Katar sienny może doprowadzić do utraty łaknienia.

Za objawy kataru siennego odpowiada histamina uwalniana przez przeciwciała.

Histamina jest zasadowym związkiem heterocyklicznym posiadającym bardzo silne i różnokierunkowe działanie w organizmie.

Histamina jest zmagazynowana w nieczynnej formie w komórkach tucznych. Ma ona wpływ na sekrecję i perystaltykę przewodu pokarmowego, wzrost przepuszczalności naczyń krwionośnych i ciśnienie krwi. Ponadto histamina ma wpływ na wzrost wydzielania śluzu i skurcz drzewa oskrzelowego. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.