Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

W przypadku choroby wenerycznej, takiej jak kiła leczenie rozpoczyna się od przyjęcia przez chorego odpowiednio silnej dawki antybiotyku.

Ladit 280x336

Zazwyczaj stosuje się penicylinę. Istnieje możliwość całkowitego wyleczenia choroby, niemniej jednak jeśli chodzi o schorzenie jakim jest kiła leczenie musi być podjęte odpowiednio szybko, a dokładniej mówiąc zanim bakteria zajmie układ nerwowy oraz sercowo - naczyniowy.

Kuracja, która zostanie przeprowadzona w odpowiedni sposób, powinna przynieść bardzo zadowalające rezultaty. U kobiet w ciąży, u których została stwierdzona kiła leczenie wcześnie podjęte jest szczególnie ważne.

Istnieje bowiem ryzyko zarażenia rozwijającego się płodu, co grozi poronieniem, urodzeniem martwego albo chorego dziecka. Stąd też tak ważne jest, aby podjąć leczenie przed ciążą, albo w pierwszej połowie ciąży.

Leczenie kiły wymaga zastosowania tetracykliny.

Jest to lek skuteczny w zwalczaniu licznych bakterii. Zakłóca syntezę białek w komórkach bakteryjnych, co skutecznie hamuje proces ich namnażania się. Tetracyklina jest stosowana w zwalczaniu infekcji narządów rodnych, w tym między innymi kiły, chlamydii i rzeżączki.

Ladit 160x600

Stosuje się ja także w zakażeniach przewodu pokarmowego, trądziku oraz profilaktycznie przed zabiegiem chirurgicznym i po jego przeprowadzeniu. Leczenie kiły tetracykliną nie jest możliwe, jeśli pacjent ma zwężony przełyk, albo cierpi na niedrożność jelit.

Należy pamiętać, że spożywanie produktów mlecznych, a także preparatów zawierających żelazo unieczynnia antybiotyk. Leczenie kiły za pomocą penicyliny jest wciąż najbardziej skuteczną metodą. Opiera się na utrzymywaniu stałego stężenia antybiotyku w tkankach.

Można także stosować erytromycynę i cefalosporynę trzeciej generacji. Erytromycyna jest antybiotykiem makrolidowym, który działa blokując biosyntezę białka. Wchłania się z przewodu pokarmowego w umiarkowanym tempie. PO spożyciu pokarmu proces wchłaniania jest mniejszy.

Bardzo dobrze wnika do narządów i tkanek . Nie jest jednak stosowana we wszystkich przypadkach z bardzo prostej przyczyny. U niektórych osób występuje nadwrażliwość na leki makrolidowe. Poza tym przeciwwskazaniem do zastosowania tych środków jest też niewydolność wątroby, żółtaczka, a także ostra porfiria.

Nie można stosować erytromycyny u osób, u których występuje późna postać kiły.
Zapobieganie chorobie polega na unikaniu przypadkowych kontaktów seksualnych, a także na stosowaniu prezerwatyw. Do zarażenia się może także dojść przez stosunek analny i oralny.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • kila leczenie

  Jedna odpowiedź do “Kiła leczenie”

  1. witam, szukam prywatnych klinik gdzie mógłbym leczyć sie na kiłe

     

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.