Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

W przypadku choroby, takiej jak kiła objawy są charakterystyczne dla poszczególnych etapów rozwoju schorzenia.

Ladit 280x336

Pierwsze objawy kiły są mylne i usypiają czujność chorego. Wszelkie zmiany, które dotyczą narządów płciowych, a także dziwne krostki zlokalizowane na dłoni lub na brodawce sutkowej, skłania do wizyty lekarskiej.

Wczesna kiła objawy ma związane ze zmianami skórnymi przypominającymi opryszczkę. Najpierw w okolicach intymnych pojawiają się pęcherzyki z surowicą, które następnie zmieniają się w grudki i strupki. Należy dodać, że zmiany mogą wystąpić także w nietypowych miejscach ,między innymi także na błonie śluzowej jamy ustnej.

Towarzyszy im powiększenie węzłów chłonnych, które zwykle jest niezauważone, bo węzły nie są tkliwe. Wczesna kiła objawy ma też związane z wysypką na skórze i błonach śluzowych. Na początku ma postać blado-czerwonych i różowych plamek.

Następnie zmieniają się w grudki. W miejscach, gdzie sucha jest stale wilgotna, mogą pojawić się szaro-białe zmiany, noszące nazwę kłykcin płaskich. Charakteryzują się tym, ze są bardzo zakaźne. Inne objawy kiły we wczesnym stadium to brak apetytu, gorączka, bóle gardła i powiększenie węzłów chłonnych.

Ladit 160x600

Nieco inne objawy kiły pojawiają się po kilku latach, gdy choroba przyjmuje utajony przebieg.

 

Mogą pojawić się zaburzenia układu nerwowego. Najczęściej przybierają formę udaru mózgu, kiłowe zapalenie opon mózgowych, a także choroby psychicznej. Późna choroba wywołuje też zmiany na skórze oraz w narządach wewnętrznych, zwane kilakami.

Mają bardzo charakterystyczną postać, dlatego jeśli chodzi o kiła objawy zdjęcia są bardzo pomocne w postawieniu diagnozy. Pierwsze objawy kiły nie powinny zostać zlekceważone. Chodzi głównie o charakterystyczne zmiany. Jeżeli zostaną zignorowane, chory nieświadomie rujnuje swoje zdrowie i zaraża inne osoby.

Za tę chorobę weneryczną odpowiada krętek blady. Jest to spiralna, względnie beztlenowa bakteria. Jest bardzo wrażliwa na wahania temperatur, wysychanie,  także związki chemiczne i światło. Po wniknięciu do ciała człowieka bardzo szybko przedostaje się do układu krwionośnego i limfatycznego.

Za ich pośrednictwem rozprzestrzenia się po całym organizmie. Jedyną drogą zakażenia jest łożysko oraz narządy płciowe. Bakteria jest pasożytem, który nie rożnie na podłożach hodowlanych. W laboratorium stosuje się dojądrowe szczepienie zwierząt laboratoryjnych.

To jedyny sposób na wyizolowanie tej bakterii. Wywołuje kiłę tylko w organizmie ludzkim. Nie jest groźna dla zwierząt.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • kiła zdjęcia
  • kiła zdjęcia chorych
  • kila objawy
  • kiła objawy
  • kila zdjecia

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.