Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Kleszczowe zapalenie mózgu objawy ma związane z ogólnym osłabieniem organizmu. Wczesne objawy kleszczowego zapalenia mózgu są bardzo podobne do symptomów przeziębienia.

Ladit 280x336

Kleszczowe zapalenie mózgu objawy ma związane z wystąpieniem wysokiej gorączki, bólu głowy, mięśni i stawów oraz nieżytu górnych dróg oddechowych.

Wymienionym symptomom mogą towarzyszyć nudności i wymioty. Choroba rozwija się dwufazowo.

W pierwszej fazie objawy kleszczowego zapalenia mózgu mają charakter symptomów przeziębienia.

Może dojść do samoistnego wyleczenia, pod warunkiem że nie dojdzie do zaburzeń funkcjonowania układu nerwowego spowodowanych przedostaniem się wirusów do jego struktur. Wówczas dochodzi do rozwoju drugiego stadium schorzenia.

Między pierwszym a drugim etapem rozwoju choroby występuje okres remisji. Trwa on około 1-9 dni, podobnie jak pierwsza faza. W drugim etapie schorzenia objawy kleszczowego zapalenia mózgu mogą mieć postać wymiotów, światłowstrętu i oczopląsu.

Kleszczowe zapalenie mózgu objawy miewa też związane ze zmianą nastroju, które często przybierają postać depresji.

Kleszczowe zapalenie mózgu objawy może mieć też związane z nawracającymi i nasilonymi bólami i zwrotami głowy.

Wymienionym wyżej symptomom często towarzyszą wymioty. Może też wystąpić widzenie podwójne, spadek ciśnienia krwi oraz niedosłuch. Inne symptomy to drżenie zamiarowe, zaburzenia świadomości, sztywność karku i niedowład wiotki.

Ladit 160x600

W przebiegu kleszczowego zapalenia mózgu może też dojść do utraty świadomości.

Jeżeli wirus wywołujący chorobę zajmie ośrodkowy układ nerwowy, może dojść do zapalenia rdzenia kręgowego i zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych. Inne konsekwencje zajęcia ośrodkowego układu nerwowego przez wspomnianego wirusa to zapalenie mózgu i opon mózgowo-rdzeniowych.

Kleszczowe zapalenie mózgu jest zespołem neurologicznych komplikacji.

Rozwijają się one po zakażeniu flawiwirusami, które są przenoszone przez kleszcze. Do infekcji dochodzi do ukąszenia przez zakażonego kleszcza.
Nie tylko dorosły osobnik może przenosić flawiwirusy.

Nimfa i larwa również może doprowadzić do zakażenia. Poza tym, człowiek może zarazić się flawiwirusami także przez kontakt z zakażonymi płynami ustrojowymi.

Zakażenie może szerzyć się droga pokarmową. Flawiwirusy mogą znaleźć się w niepasteryzowanym mleku zakażonego zwierzęcia. Okres wylęgania choroby jest równy około 7-14 dni. Pierwotne zakażenie ma w większości bezobjawowy przebieg, albo przebieg podobny do grypy. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.