Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Klimakterium objawy ma związane z niskim poziomem estrogenu. Niektóre symptomy są spowodowane gwałtownymi wahaniami hormonalnymi.

Ladit 280x336

Główne objawy klimakterium to uderzenia gorąca i zmiany nastroju, a także brak energii. Uderzenia gorąca są bardzo uciążliwe zwłaszcza w pierwszym okresie klimakterium. Często towarzyszy im także nadmierna potliwość i rozdrażnienie. Objawy klimakterium mogą być też związane z problemami naczyniowymi i zaburzeniami na tle psychicznym.

Depresja, stany lękowe i huśtawki nastrojów to główne objawy klimakterium zaliczane do symptomów o podłożu psychicznym. Zaburzenia depresyjne charakteryzują się obniżeniem napędu psychoruchowego, nastroju, a także zaburzeniem rytmu okołodobowego i odczuwaniem ciągłego lęku.

Klimakterium objawy ma również związane z nieregularnymi miesiączkami. Krwawienia są bardziej obfite, albo bardziej skąpe niż do tej pory.

Klimakterium objawy ma również związane z suchością pochwy, dyspareunią i zanikowym zapaleniem pochwy.

 

Dyspareunia jest dysfunkcja seksualną objawiającą się odczuwaniem bólu podczas stosunku. Może być wywołana stanem zapalnym w obrębie narządów płciowych. Występuje również po porodzie i po zabiegach operacyjnych zlokalizowanych w obrębie dróg rodnych.

Ladit 160x600

Problem może mieć podłoże psychiczne, albo być związany z brakiem nawilżenia pochwy spowodowanym menopauzą, przyjmowaniem niektórych leków, albo nadmiernym wysiłkiem fizycznym.

Atrofia pochwy jest powszechnym schorzeniem wynikającym ze zmian hormonalnych w kobiecym organizmie prowadzących do niedoboru estrogenu. Atrofii pochwy towarzyszą suchość pochwy połączona ze stanem zapalnym, a także nadwrażliwość nabłonka pochwy, pieczenie i obniżenie elastyczności. Występowanie nieregularnych upławów i krwawień po stosunku, a także ból.

Leczenie atrofii pochwy jest możliwe i zwykle polega na podawaniu estrogenów w formie tabletek. Preparat i sposób jego podawania powinien być dostosowany do potrzeb pacjentki. Atrofia pochwy wymaga także działań profilaktycznych. Polegają na stosowaniu neutralnych środków higienicznych, noszenia bielizny z delikatnych materiałów, zmiany diety oraz zaprzestania palenia.

Bardzo korzystny wpływ na stan pochwy ma regularne pożycie seksualne, ponieważ zwiększa przepływ krwi w tej części ciała. Warto stosować preparaty o działaniu nawilżającym i wspomagającym proces gojenia uszkodzonej śluzówki pochwy. Można zapytać o nie ginekologa, albo farmaceutę. Pozwolą szybko i skutecznie pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości.  Jedna odpowiedź do “Klimakterium objawy”

  1. Odkąd weszłam w okres menopauzalny dopadł i mnie problem z suchościa pochwy oraz bolesnych stosunków. Od niedawna stosuje kapsułki, wszystko z polecenia lekarza, problem powoli zanika. Globulki są dobrze wyprofilowane, łatwo się je zakłada i nie plamią, chyba że są za płytko umieszczone, to je wyróżnia od innych leków dopochwowych, za ktorymi generalnie nie przepadam. Preparat chroni tez przed infekcjami intymnymi.

     

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.