Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Leczenie kolki jelitowej polega na stosowaniu doustnych leków rozkurczowych, probiotyków, a także mieszanek o dużym stopniu hydrolizy białek.

Ladit 280x336

Leczenie kolki jelitowej za pomocą doustnych leków rozkurczowych jest bardzo skuteczne. Zazwyczaj gdy występuje kolka jelitowa, leczenie polega na zastosowaniu trymebutyny. Lek jest organicznym związkiem chemicznym stymulującym motorykę jelit.

Leczenie kolki jelitowej za pomocą trymebutyny polega na stymulowaniu motoryki jelit po połączeniu się z receptorami opioidowymi. Działa pobudzająco na hipokinetyczne mięśnie jelita oraz hamująco na hiperkinetyczne. Trymebutyna pozwala regulować perystaltykę całego przewodu pokarmowego, dzięki czemu zostaje złagodzona kolka jelitowa.

Leczenie daje szybkie rezultaty. Po godzinie od podania doustnego lek zaczyna działać. Trymebutyna jest najbardziej popularnym środkiem stosowanym, gdy zostanie zdiagnozowana kolka jelitowa. Leki zawierające ten związek organiczny są bardzo popularne.

Trymebutyna jest wskazana nie tylko, gdy występuje kolka jelitowa.

 

Leczenie za jej pomocą jest możliwe także w terapii zespołu jelita drażliwego, biegunek, refluksu żołądkowo-jelitowego, niestrawności czynnościowej i porażennej niedrożności jelit. Przeciwwskazaniem do zastosowania leku jest nadwrażliwość na trymebutynę, albo inny składnik preparatu.

Ladit 160x600

Podawanie leku w pierwszym trymestrze ciąży nie jest zalecane. W drugim i trzecim trymestrze ciąży podanie preparatu jest dozwolone wyłącznie, kiedy jest to konieczne.

Można stosować lek w czasie karmienia piersią. Dawka jest ustalana indywidualnie przez lekarza. Leczenie domowe kolki jelitowej u niemowląt polega na odpowiedniej pielęgnacji dziecka. Należy masować plecy lub brzuszek oraz ułożyć dziecko na brzuszku na zwiniętym ręczniku.

Warto podawać dziecku do picia herbatki z mięty lub kopru włoskiego, które ułatwiają usunięcie gazów jelitowych i działają rozkurczowo. Bardzo ważna jest także prawidłowa technika karmienia. Należy karmić dziecko w pozycji uniesionej oraz pozostawić je w tej pozycji przez 30 minut po posiłku.

Błędem jest karmienie niemowlęcia w pośpiechu. Jednocześnie trzeba zapobiegać połykaniu zbyt dużej ilości powietrza podczas jedzenia. W przypadku, gdy u niemowlęcia występuje kolka jelitowa, należy wydłużyć okres karmienia piersią oraz usunąć z diety matki karmiącej takie produkty, jak mleko i jego przetwory, kofeina, ostre przyprawy i warzyw powodujące wzdęcia, między innymi fasolę, kapustę i brokuły.

Czasami konieczne jest dodatkowo wyeliminowanie z diety wszelkich produktów, które zawierają pełne białka mleka krowiego. Należy zastąpić je ich hydrolizatami, aby zapobiegać kolce jelitowej u dziecka. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.