Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Leczenie krótkowzroczności jest konieczne, ponieważ w przeciwnym razie dojdzie do rozwarstwienia siatkówki. Podstawową metodą pozwalającą na leczenie krótkowzroczności jest stosowanie tradycyjnych okularów.

Ladit 280x336

W dzisiejszych czasach można jednak operacyjnie skorygować krótkowzroczność. Leczenie polegające na zastosowaniu nowoczesnych sposobów polega na spowolnieniu, albo zatrzymaniu narastania wady.

W Japonii skutecznie leczy się krótkowzroczność. Leczenie polega na zastosowaniu ortorekcji. Inną metodą jest wykorzystanie miękkich dwuogniskowych soczewek kontaktowych.

Leczenie krótkowzroczności jest skuteczne, a poza tym ten  sposób jest nadal udoskonalana. W Europie stosuje się dwuogniskowe soczewki okularowe z płynnym przejściem, aby wyleczyć krótkowzroczność. Okulary tego typu są zaprojektowane w ten sposób, żeby mogły być używane w ciągu całego dnia, a jednocześnie, żeby zapewniały ostre widzenie obiektów z bliska i z daleka.

Należy nosić okulary dwuogniskowe o płynnym przejściu tak długo, jak istnieje ryzyko, że krótkowzroczność się pogłębi. Niemniej krótkie przerwy w noszeniu tych okularów nie powinny wpłynąć negatywnie na proces  leczenia.

Należy dodać, że efekty ich noszenia nie są rewelacyjne, ale sprawdzają się w zmniejszeniu tempa postępu wady. Dzieci i młodzież mogą używać ich bez problemu. Bardzo dobrze się do nich przystosowują. Z drugiej strony okulary często się zsuwają, co prowadzi do pogorszenia ostrości wzroku. Komfort noszenia pozostaje jednak na dobrym poziomie.

Ladit 160x600

Gdy chodzi o krótkowzroczność,  leczenie tą metodą jest bardzo skuteczne.

 

Najmniej popularne jest leczenie krótkowzroczności atropiną nie stosuje się tej metody ze względu na występowanie wielu  skutków ubocznych. Atropina jest mieszaniną racemiczną powstającą z dwóch izomerów optycznych.

Obecnie stosuje się ją jako lek rozkurczowy. Pełni rolę środka rozszerzającego źrenice. Atropina jest alkaloidem występującym w wielu roślinach należącym do rodziny psiankowatych.

Można go znaleźć między innymi w korzeniach i liściach pokrzyku wilczej jagody. Jej wpływ na organizm jest bardzo szkodliwy. Wywołuje porażenie przywspółczulnego układu nerwowego, co prowadzi do obniżenia wydzielania gruczołowego, a także do rozkurczu mięśni gładkich przewodu pokarmowego, układu moczowego i oskrzeli. Atropina przyspiesza tętno, a także poraża akomodację oka i rozszerza źrenice.

Podawana w małych dawkach pobudza korę mózgową i działa negatywni na ośrodek wymiotny. Zażywana w dużych dawkach wywołuje śpiączkę atropinową. Dawniej stosowano ją w leczeniu chorób psychicznych.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • krotkoqzrocznosc leczenie
  • krótkowzroczność leczenie

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.