Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Objawy krwiaka zależą od jego rodzaju. Podtwardówkowy krwiak objawy ma związane z niedowładem połowicznym, zaburzeniami chodu i mowy. Objawy krwiaka podtwardówkowego obejmują również poszerzenie źrenicy i spadek tętna.

Ladit 280x336

Inne objawy krwiaka podtwardówkowego to napady padaczkowe, zaburzenia świadomości i śpiączka. W przypadku krwiaków podostrych symptomy najczęściej są związane z nudnościami, wymiotami i bólem głowy.

Spowolnienie psychoruchowe i niedowład połowiczny również są sygnałami, że w organizmie występuje podtwardówkowy krwiak. Objawy mogą przyjąć postać umiarkowanych bólów głowy, senności i napadów drgawek, w przypadku gdy występuje przewlekły krwiak tego typu.

Nieco inne symptomy towarzyszą chorobie, jaką jest podpajęczynówkowy krwiak. Objawy są związane głównie z ostrym bólem głowy, uczuciem zdezorientowania i braku świadomości, a także wymiotami i napadami padaczkowymi.

Wśród krwiaków wyróżnia się także krwiak opłucnej powstający w konsekwencji uszkodzeń naczyń międzyżebrowych, albo miąższu płuca.

 

Zwykle występuje w wyniku złamania żebra, albo urazu klatki piersiowej. Symptomy tego typu krwiaka są związane z częstoskurczem, dusznościami i uczuciem osłabienia. Chory odczuwa ból w klatce piersiowej.

Ladit 160x600

Choroba charakteryzuje się ostrym przebiegiem. Objawy występują szybko i gwałtownie. Kolejnym z krwiaków, którego symptomy warto omówić, jest krwiak podpaznokciowy. Tworzy się pod płytką paznokcia.

Objawia się ciemnosinym zabarwieniem paznokcia w miejscu urazu. Powoduje dolegliwości bólowe. Wśród krwiaków śródczaszkowych można wyróżnić nie tylko podtwardówkowe i podpajęczynówkowe, ale także krwiaki nadtwardówkowe. Powstają w wyniku nagromadzenia się wynaczynionej krwi między kością czaszki bądź kręgosłupa a twardą oponą.

Pierwsze symptomy pojawiają się już bezpośrednio po urazie. Chory traci przytomność, po czym odzyskuje ją na kilka minut lub godzin. W tym czasie krwiak narasta powodując objawy połowiczne.

Dochodzi do poszerzenia źrenicy po jego stronie, a także do symptomów ucisku na pień mózgu. Jednym z objawów krwiaka nadtwardówkowego jest także śpiączka mózgowa. W przebiegu choroby występują objawy zespołu nadciśnienia wewnątrzczaszkowego.

Wzmożone ciśnienie śródczaszkowe jest stanem, w którym ciśnienie płynu mózgowo - rdzeniowego, jaki krąży w układzie komorowym mózgowia, wzrasta ponad normę. Wzrost ciśnienia wewnątrzczaszkowego objawia się bólem głowy, bradykardią, zaburzeniami świadomości i pogorszeniem widzenia. Może dojść także do nudności i wymiotów.

Inne symptomy to sztywność karku i wzrost ciśnienia tętniczego.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • Leczenie Krwiaków

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.