Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

U osób, u których rozpoznano krztusiec leczenie opiera się na antybiotykoterapii. Dzięki zastosowaniu antybiotyków można szybko wyleczyć schorzenie i uniknąć groźnych powikłań.

Ladit 280x336

W przypadku choroby, takiej jak krztusiec leczenie wymaga zastosowania antybiotyków makrolidowych, między innymi erytromycyny. Lek podaje się doustnie, albo domięśniowo. Leczenie trwa przez około 2 tygodnie.

Niemowlęta muszą być leczone w warunkach szpitalnych. Jeżeli to konieczne, podaje się dziecku tlen oraz odsysa się śluzu. Jeśli chodzi o krztusiec leczenie pomocnicze polega na stosowaniu syropów mukolitycznych, a także leków hamujących kaszel.

Podobnie jak w przypadku innych chorób, którym towarzyszy zapalenie krtani, bardzo istotne jest mocne wietrzenie pomieszczeń oraz niedopuszczanie do zaduchu w pomieszczeniu, gdzie przebywa chory. Warto stosować nawilżacze powietrza, a także mokre ręczniki. Wystarczy położyć go na ciepłym kaloryferze. Leczenie krztuśca wymaga stosowania odpowiedniej diety. Chory powinien spożywać niewielkie posiłki i pić dużo płynów.

Stres może nasilać uczucie duszności oraz powodować kaszel, dlatego też leczenie krztuśca powinno uwzględniać zachowanie spokojnej atmosfery.  Leczenie krztuśca farmaceutykami warto wspomagać metodami naturalnymi.

Ladit 160x600

Bardzo dobrze wpływają piołun gorzki i goździk korzenny. Jeśli chodzi o krztusiec leczenie naturalne trzeba rozpocząć od zwrócenia uwagi na wzmocnienie odporności. Piołun gorzki jest niedocenionym zielem, z które warto wykorzystać w walce z bakteriami wywołującymi krztusiec, a także pasożytami bytującymi w układzie pokarmowym.

Olej z goździka korzennego wykazuje zaś właściwości przeciwbólowe, przeciwbakteryjne, a także pobudzające naturalne bariery ochronne organizmu do skutecznej walki z chorobami. Od wieków stosuje się  go w chorobach układu oddechowego i infekcyjnych.

Charakteryzuje się tym, że jest bardzo bezpieczny w stosowaniu i nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

Jeśli chodzi o krztusiec, objawy i leczenie zależą od wieku chorego oraz fazy rozwoju choroby

Nie ma zatem jednolitego schematu objawów i ściśle sprecyzowanego sposobu leczenia. Początkowe objawy są bardzo podobne do przeziębienia i grypy. W związku z tym bardzo łatwo o postawienie złej diagnozy. Nie należy zatem samodzielnie leczyć choroby.

Najrozsądniej jest udać się do lekarza po kilku dniach utrzymywania się objawów. Symptomy przeziębienia zwykle szybko ustają po zażyciu odpowiednich środków dostępnych w aptece. Z grypą i krztuścem nie ma żartów. Koniecznie trzeba skorzystać z pomocy lekarskiej.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • krztusiec leczenie naturalne
  • krztusiec leczenie domowe
  • piołun gorzki na krztusiec
  • zioła krztusiec
  • leczenie krztuśca sposoby domowe

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.