Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Okres wylęgania krztuśca wynosi około siedmiu dni. Jeśli chodzi o krztusiec objawy utrzymują się z reguły do sześciu tygodni, czasami dłużej.

Ladit 280x336

Symptomy choroby są zróżnicowane i zależne od fazy choroby. W przypadku choroby, takiej jak krztusiec objawy grypopodobne charakterystyczne dla fazy nieżytowej nosa trwającej około jednego lub dwóch tygodni.

Charakteryzuje się takimi objawami, jak ostry nieżyt nosa z towarzyszącą mu obfitą wydzieliną, a także podwyższoną temperaturą ciała. W pierwszej fazie krztusiec objawy ma związane z suchym kaszlem o niewielkim nasileniu, a także przekrwieniem błon śluzowych górnych dróg oddechowych.

Chory czuje się rozbity i osłabiony. W pierwszej fazie pałeczki krztuśca dostają się i rozmnażają się w śluzówkach. Przenikają do naczyń limfatycznych. Podczas inwazji bakterii do komórek wydziela się wiele toksyn, które uszkadzających tkanki. Powoduje to nieżyt dróg oddechowych.

Objawy krztuśca w drugiej fazie rozwoju choroby skupiają się głównie wokół kaszlu napadowego. Jest bardziej męczący. Przekształca się z suchego w mokry. Stadium choroby trwa zwykle od dwóch do czterech tygodni. Jest skutkiem wzrostu wydzielania toksyn bakterii uszkadza nabłonek dróg oddechowych, powodując kaszel. Objawy krztuśca to sinienie, przekrwienie powiek, a także wybroczyny na twarzy i szyi. Są one wywołane kaszlem napadowym.

Ladit 160x600

Krztusiec objawy u dzieci ma związane z wielokrotnym kaszlem

Napad polega na tym, ze nie może złapać oddechu. W czasie kaszlu może dojść do odkrztuszania gęstej wydzieliny śluzowej. Krztusiec u dzieci objawy ma również związane z wymiotami, nadmierną potliwością i wyczerpaniem.

Napad kaszlu zwykle kończy się wymiotowaniem. Należy dodać objawy krztuśca mogą prowadzić do rozwoju przepukliny. Między napadami kaszlu nie występują żadne symptomy chorobowe. Nie ma też gorączki. Ataki kaszlu mogą występować rzadziej lub częściej, w zależności od przypadku.

U noworodków i niemowląt do trzeciego miesiąca życia krztusiec może mieć nietypowe objawy. Nie maja wykształconego poprawnego odruchu kaszlu. Mogą pojawić się u nich bezdech i sinienie. Krztusiec jest jednym z powodów śmierci łóżeczkowej niemowląt.

Faza rekonwalescencji cechuje się stopniowym mijaniem napadów kaszlu i zdrowieniem pacjenta. Wymioty i sinienie ustają, a pacjent stopniowo odzyskuje dobre samopoczucie. Jego stan poprawia się z dnia na dzień. Zwykle okres rekonwalescencji trwa nie dłużej niż siedem dni, chyba że wystąpią powikłania. Wówczas zalecany jest nieco dłuższy odpoczynek. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.