Który szampon wybrać? Który z nich bezie odpowiedni dla ciebie?

W każdej drogerii można nabyć wiele różnych szamponów. Niestety niektórzy nie zwracają uwagi na skład. Wybierają pod wpływem impulsu, bądź reklamy, co skutkuje często niedopasowaniem produktu. Kupując szampon, zawsze dobieraj go do rodzaju swoich włosów. Tylko wtedy efekty będą satysfakcjonujące.

Na problemy z łupieżem szampony przeciwgrzybiczne!

Jeśli borykasz się z problemem tłustych włosów, a suchy łupież spędza ci sen z powiek, sięgnij po odpowiedni szampon. Używając innych, nie zapobiegniesz schorzeniu. Skąd się bierze taki typ łupieżu? Najczęściej odpowiadają za niego źle dobrane kosmetyki i przesuszenie skóry głowy. Szampon przeciwłupieżowy musi zawierać składniki przeciwgrzybiczne. Dzięki nim stan skóry ulega poprawie – zmniejsza się świąd i pieczenie. Wyeliminowane zostaje również nadmierne złuszczanie się skóry. Tego typu szampony działają również przeciwbakteryjnie i hamują rozwój grzybów. Systematyczne stosowanie przynosi zazwyczaj znaczną poprawę. Suchy łupież nie zawsze wiąże się z nadmiernym wydzielaniem sebum. Często można mieć suche włosy i łupież. Wtedy też trzeba stosować szampony mocno nawilżające i odżywiające cebulki włosów.

Czasami jednak pozostaje wizyta u dermatologa. Jedli nie zareagujesz na czas, łupież może stać się początkiem łojotokowego zapalenia skóry głowy.

Szampon na łojotokowe zapalenie skóry

ŁZS to bardzo częsta choroba skóry dotykająca ludzi w różnym wieku. Jej objawy to czerwone, rumieniowe plamy i łuszcząca się skóra. Najczęściej pojawiają się one w takich miejscach jak twarz, głowa, klatka piersiowa i w okolicach małżowin usznych. Zmiany chorobowe wyglądają bardzo niestetryczenie. Jeśli wystąpią na głowie, oprócz świądu, pieczenia i łuszczenia często włosy stają się rzadkie. W niektórych przypadkach dochodzi nawet do łysienia. Jeśli zależy ci na szybszej poprawie, musisz dobrać odpowiednie kosmetyki. Tylko systematyczne stosowanie pomoże bądź zminimalizuje uciążliwe objawy. Warto zaopatrzyć się w szampon na łojotokowe zapalenie skóry. Działa podobnie jak preparat przeciwłupieżowy. Jest antygrzybiczny, przeciwbakteryjny oraz reguluje wydzielanie sebum. Oprócz tego skóra i włosy stają się odpowiednio nawilżone i odżywione. Szampon na łojotokowe zapalenie skóry powinien także zawierać składniki zmiękczające, takie jak gliceryna, pantenol czy alantoina. Oprócz tych właściwości ww. substancje chronią skórę głowy przed działaniem szkodliwych mikroorganizmów. Szampon na łojotokowe zapalenie skóry to ważny element w walce z ŁZS.

Jeśli twoje włosy i skóra głowy wymagają specjalnej troski, szczególnie o nie dbaj. Lepiej stosować działania profilaktyczne, niż później martwić się, jak wyhamować stany zapalne.