Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Jednym z najbardziej popularnych sposobów na ból są leki przeciwbólowe. Pacjenci zażywają preparaty bez recepty nie zastanawiając się nad tym, że są one dużym obciążeniem dla żołądka i wątroby.

Ladit 280x336

Współcześnie wielu z nas podejmuje walkę z bólem na własną rękę. Warto ustalić, co jest przyczyną dolegliwości i udać się do lekarza.

Podczas diagnozowania bólu bardzo ważną rolę odgrywa określenie jego charakteru, czasu trwania i nasilenia oraz współistniejących objawów. Szereg dolegliwości bólowych spowodowanych zmianami zwyrodnieniowymi, urazami i przeciążeniem mięśni można złagodzić poprzez ogrzewanie, albo schładzanie bolesnych miejsc.

Oziębienie miejsca prowadzi do skurczu naczyń. Ogranicza on wysięk i stan zapalny zmniejszając ból.

Zimno znieczula zakończenia nerwów, które przewodzą sygnały bólowe, zaś ciepło rozszerza naczynia prowadząc do większego napływu krwi do tkanek.

Krew przepływająca przez tkanki zmniejsza wysięk, gdyż wypłukuje związki prowadzące do stanu zapalnego. Dochodzi do zmniejszenia obrzęku oraz ustąpienia bólu.

Zwalcz ból prądem

Wśród nowoczesnych metod zwalczania bólu można wymienić urządzenia generujące prąd. Są one dostępne do nabycia w sklepach medycznych. Są to niewielkie urządzenia pomagające walczyć z bólem.

Do poręcznych urządzeń tego typu należy między innymi aparat, który przypomina duży długopis. Urządzenie generuje prąd o optymalnym natężeniu i napięciu. Tym samym pobudza on zakończenia nerwowe i stymuluje produkcję naturalnych substancji przeciwbólowych zwanych endorfinami.

Blokują one transmisję bodźców bólowych już na poziomie rdzenia kręgowego i mózgu. W urządzeniu została wykorzystana metoda przezskórnej stymulacji (tzw. TENS). Należy przyłożyć końcówkę do skóry i nacisnąć przycisk 30 ? 40 razy. Zabieg powinien być powtórzony minimum 5 ? 7 razy dziennie.

Urządzenia, w których elektrody przewodzące prąd są rozmieszczone na specalnym plastronie działają w opdobny sposób.

Ladit 160x600

Lampy Sollux na ból

Lampy Sollux działają przeciwbólowo w oparciu o właściwości podczerwieni. Promieniowanie rozgrzewa tkanki powodując ich przekrwienie oraz wykazuje działanie przeciwzapalne. Terapia jest polecana w leczeniu przewlekłych stanów zapalnych.

Niebieski filtr wykazuje działanie przeciwbólowe. Poleca się go w leczeniu neuralgii, przeczulicy lub ostrych stanów zapalnych. Niebieski filtr skutecznie ogranicza cieplne promieniowanie, które mogłoby doprowadzić do zaostrzenia zapalenia.

W czasie naświetlań lampa powinna zostać ustawiona w odległości 20 ? 30 cm od miejsca nagrzewania przy naświetlaniach miejscowych, a w przypadku ogólnych naświetlań w odległości ponad 100 cm.

Czas zabiegu jest zależny od mocy żarówki i rodzaju schorzenia. Intensywność działania zależy natomiast głównie od odległości lampy od skóry oraz okresu ekspozycji. W przypadku naświetlania okolicy klatki piersiowej i twarzy powinno się osłonić oczy okularami ochronnymi.

Lampy Bioptron ? światło polichromatyczne na ból

Lampy Bioptron emitują światło polichromatyczne, czyli takie, które zawiera szeroki zakres długości fal. Obejmuje on światło widzialne i część zakresu podczerwieni. Elektromagnetyczne widmo lampy nie obejmuje promieniowania ultrafioletowego oraz charakteryzuje się niską gęstością energii.

Bardzo dobrze wpływa na różne procesy biologiczne zachodzące w organizmie. Terapia wykonana z zastosowaniem wspomnianego światła powinna być zaplanowana indywidualnie, a przed jej rozpoczęciem należy skonsultować się z lekarzem, aby ocenić czy zabiegi mogą być stosowane oraz w jakich dawkach.

Lampy ledowe ? na ból różnego pochodzenia

Lampy ledowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Ich działanie opiera się na właściwościach diod elektrostymulacyjnych LED emitujących światło zbliżone do podczerwieni. Naświetlanie okolic ciała opanowanych przez ból poprawia lokalne krążenie. Z tkanek zostają wypłukane związki odpowiedzialne za rozwój stanu zapalnego. Ból zostanie złagodzony. Lampa ledowa nie powoduje uszkodzeń skóry i jest bezpieczna. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.