Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Leczenie łokcia tenisisty polega na zastosowaniu fizykoterapii. Fizykoterapia jest jedna z form fizjoterapii i należy do medycyny fizykalnej.

Ladit 280x336

Podczas zabiegów fizykoterapeutycznych na organizm oddziałuje się różnymi bodźcami fizycznymi, które pobiera się z natury, albo wytwarza za pomocą specjalnych urządzeń.

Naświetlania promieniowaniem laserowym, a także zabiegi ultradźwiękami pozwalają skutecznie wyleczyć łokieć tenisisty. Leczenie może polegać także na zastosowaniu krioterapii. Krioterapia jest formą zimnolecznictwa stosowaną w medycynie.

Krioterapia może mieć charakter miejscowy lub ogólny. Krioterapia miejscowa polega na tym, że do miejsca zmienionego chorobowo przykłada się specjalny aplikator dostarczający bardzo niską temperaturę. Zabieg zamrażania i rozmrażania należy powtórzyć w jednym cyklu kilka razy. Zawartość komórek zamarza, błony biologiczne pękają i tkanka zmieniona chorobowo ulega w ten sposób destrukcji. Inną metodą jest leczenie łokcia tenisisty poprzez unieruchomienie stawu.

Dzięki temu zostaje odciążony. Iniekcje ze środka przeciwzapalnego również polegają wyleczyć łokieć tenisisty. Leczenie daje różne efekty - wielu pacjentów skarży się na brak widocznej poprawy, albo niewielką lub krótkotrwałą poprawę.

Ladit 160x600

Leczenie łokcia tenisisty wymaga od lekarza dużej precyzji, a od pacjenta konsekwencji i cierpliwości.

 

Masaż poprzeczny to jeden ze sposobów na terapię schorzenia takiego jak łokieć tenisisty. Leczenie masażem polega na dociśnięciu, przesunięciu i rozluźnieniu ucisku. Masaż pozwala zmniejszyć odczucie bólu. W przypadku schorzenia, takiego jak łokieć tenisisty, leczenie domowe trwa zwykle około dwóch lub trzech tygodni. Po tym czasie pacjent powinien zauważyć znaczącą poprawę. Nawet jeżeli ból się zmniejszy, nie można podejmować aktywności chwytnej i sportowej, ponieważ grozi do nawrotem choroby.

Szczegółów na temat, jak leczyć łokieć tenisisty, udzieli lekarz, po zbadaniu pacjenta. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszy się także jonoforeza, która pozwala skutecznie leczyć łokieć tenisisty.

Określa się ją również mianem jontoforezy i terapii jonowej. Metoda lecznicza, o której mowa jest formą elektroterapii, która polega na wprowadzeniu jonów do organizmu przez śluzówkę, albo skórę za pomocą urządzenia, które emituje galwaniczny prąd stały.

Lek jest wprowadzany w formie jonów, a jego ilość jest proporcjonalna do czasu przepływu prądu oraz jego natężenia. Warto zapytać lekarza prowadzącego o możliwość zastosowania tej formy terapii. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.