Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Objawy łokcia tenisisty są związane z bólem odczuwanym po bocznej stronie stawu łokciowego. Staw łokciowy jest stawem, który łączy ramię z przedramieniem.

Ladit 280x336

Jest to staw zawiasowo - obrotowy i dwuosiowy. Składa się z trzech połączeń, które są objęte torebką stawową. Dolegliwości bólowe to główne symptomy, jakimi charakteryzuje się łokieć tenisisty.

Objawy nasilają się podczas prostowania nadgarstka. Objawy łokcia tenisisty są również bardziej intensywne podczas badania palpacyjnego. Można wówczas stwierdzić tkliwość tkanek. Badanie palpacyjne polega na badaniu dotykiem. Metoda diagnostyki medycznej pozwala wyczuć rozmiar, kształt i położenie określonej struktury anatomicznej.

Objawy łokcia tenisisty są również związane z trudnościami podczas wykonywania prostych czynności, na przykład podniesienia szklanki z napojem. W przypadku schorzenia takiego jak łokieć tenisisty objawy są bardzo charakterystyczne i lekarz zwykle nie ma problemów z postawieniem diagnozy.

Wywiad i testy oporowe wyprostu nadgarstka pozwalają stwierdzić, czy chory cierpi na łokieć tenisisty.

 

Objawy związane z dolegliwościami bólowymi są wskazaniem do wizyty u ortopedy. Ortopedia jest działem medycyny zajmującym się zapobieganiem, rozpoznawaniem i leczeniem wrodzonych i nabytych zaburzeń działania i budowy narządu ruchu. Skupia się wokół chorób i urazów kości, układu więzadłowo - stawowego, a także uszkodzeń naczyń krwionośnych, nerwów i mięśni, które z nich wynikają.

Ladit 160x600

Wśród chorób stawów najczęstszym zaburzeniem jest zapalenie wywołane nadmiernym obciążeniem tych struktur. Ortopedia jest dziedziną medycyny zajmującą się również terapią urazów kości i stawów, takich jak zwichnięcie, złamanie czy stłuczenie.
Dolegliwości związane z łokciem tenisisty zwykle dotykają osób między trzydziestym i sześćdziesiątym piątym rokiem życia. Najliczniejszą grupę pacjentów z tym problemem stanowią natomiast osoby w wieku od czterdziestu pięciu do pięćdziesięciu czterech lat.

Można wyróżnić pięć typów łokcia tenisisty. Pierwszy charakteryzuje się tym, że obejmuje przyczep początkowy mięśnia prostownika długiego znajdującego się przy nadgarstku. Występuje rzadziej niż inne typy. Typ drugi obejmuje natomiast przyczep początkowy mięśnia prostownika krótkiego. Cechą charakterystyczną typu trzeciego jest to, że zmiany dotyczą ścięgna mięśnia prostownika promieniowego nadgarstka.

W przypadku typu czwartego tylko przejście mięśniowo - ścięgniste mięśnia prostownika promieniowego krótkiego nadgarstka jest objęte zmianami chorobowymi. Ostatni typ charakteryzuje się natomiast tym, że zmiany chorobowe obejmują przyczep początkowy mięśnia prostownika palców. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.