Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Charakterystyczne wygięcie kręgosłupa ku przodowi, czyli tak zwana lordoza, objawy ma związane ze słabością niektórych mięśni.

Ladit 280x336

Może być spowodowana zaawansowaną ciążą lub otyłością brzuszną. U dzieci lordoza pojawia się w wyniku niedoboru witaminy D. Przyczynia się to do powstania krzywicy. Lordoza objawy ma związane z bólem promieniującym z dolnego odcinka pleców.

Jest to spowodowane ich nadmiernym obciążeniem. U osób,  u których została zdiagnozowana lordoza objawy są związane z nieprawidłowości kostno - stawowych, brakiem apetytu i nadpotliwością. Nadmierna potliwość jest stanem, w którym organizm produkuje nadmierne ilości potu.

Może mieć charakter pierwotny, albo wtórny. Pierwotna nadpotliwość wiąże się z poceniem dotyczącym określonych części ciała. Wtórna nadmierna potliwość dotyczy natomiast innych chorób. Może wiązać się nie tylko z lordozą, ale także z przewlekłymi zakażeniami, chorobami endokrynologicznymi i nowotworowymi. Nadpotliwość jest też związana z zaburzeniami neurologicznymi i zatruciami.

Objawy lordozy obejmują również niedokrwistość zaparcia i niepokój.

Mogą pojawić się drgawki i tężyczka. Tężyczka jest stanem patofizjologicznym objawiającym się nadmiernym skurczem mięśni. Towarzysze nie tylko lordozie, ale przede wszystkim hipokalcemii. Może zostać spowodowana zmniejszeniem ilości zjonizowanego wapnia w surowicy, w wyniku zasadowicy.

Ladit 160x600

Bardzo częstym powodem tężyczki jest usunięcie gruczołu przytarczowego  w trakcie operacji chirurgicznej. Objawy lordozy dotyczą również wciągnięcia żeber na linii przepony, żabiego brzucha i zgrubienia nasad kości. U chorych na lordozę można też zaobserwować szpotawość kolan, płaskostopie oraz częste złamania kości.

Inne objawy lordozy to kwadratowa czaszka i nieprawidłowa budowa kości miednicy. W odcinku piersiowym kręgosłupa może pojawić się kifoza. W niektórych przypadkach można było zaobserwować skoliozę, zapadnięcie się klatki piersiowej oraz uwypuklenie mostka.

Mostek jest położony w części brzusznej. U człowieka ma kształt nieparzystej i spłaszczonej kości.

Łączy się z żebrami i składa się z trzech części, a mianowicie z rękojeści, trzonu i wyrostka mieczykowatego. U osób chorych na lordozę mostek jest nieco wygięty. Kształtem przypomina mostek u ptaków, dlatego zniekształcenie nosi nazwę kurzej klatki.

Mostek jest silnie uwypuklony do przodu, na kształt dzioba łodzi, tak jak ma to miejsce u ptaków. Na tej podstawie lekarz zwykle stawia wstępną diagnozę. Jest to bowiem jeden z charakterystycznych objawów lordozy Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.