Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

U osób, u których zdiagnozowano łupież leczenie należy rozpocząć od zahamowania wzrostu grzyb Pityrosporum ovale, który prowadzi do powstawania i rozwoju łupieżu.

Ladit 280x336

Leczenie łupieżu umożliwia wyeliminowanie łojotoku oraz przywrócenie skórze równowagi fizjologicznej. Należy zastosować preparaty o działaniu grzybobójczym i przeciwłojotokowym. Gdy pojawi się łupież leczenie wymaga też wykorzystania preparatów przeciwłojotokowych i keratolitycznych.

Te ostatnie umożliwiają usunięcie warstwy rogowej naskórka. Łupież zwykły wymaga zastosowania kremów nawilżających, albo oliwy wymieszanej z kwasem salicylowym o stężeniu 3%. Leczenie łupieżu powinno uwzględniać stosowanie delikatnych szamponów oraz  kremów i płynów zawierających leki przeciwgrzybicze z grupy pochodnych imidazolu.

Imidazol jest organicznym związkiem heterocyklicznym, mającym charakter aromatyczny. Należy do alkaloidów. Imidazol od lat wchodzi w skład wielu leków. Syntetyczne  pochodne tej substancji znajdują się w licznych fungicydach, które stosuje się w leczeniu poważnych grzybic.

Pochodne związki imidazolu wykorzystuje się także w środkach farmakologicznych, które pomagają wyleczyć zakażenia pierwotniakami i nadciśnienie tętnicze. Wiele naturalnych związków czynnych biologicznie zawiera pochodne imidazolu. Jednym z nich jest histydyna należąca do grona białkowych aminokwasów.

Ladit 160x600

Łupież - leczenie daje dobre efekty, jeśli jest połączone z właściwą pielęgnacją skóry głowy i włosów

U osób, u których nawraca łupież leczenie nie jest wystarczające. Trzeba jeszcze zastosować profilaktykę przeciwłupieżową. Polega na używaniu odpowiednich szamponów, kremów, odżywek i emulsji. Warto także stosować środki bogate w minerały i witaminy. Pomagają właściwie odżywić włosy i skórę.

Jeżeli dochodzi do zaburzeń hormonalnych, należy podjąć odpowiednie leczenie. Aby zapobiec zachorowaniu, trzeba właściwie pielęgnować nie tylko włosy, ale i skórę głowy, a także unikać sytuacji stresowych. Bardzo ważna jest też dieta bogata w witaminy i minerały. Dieta powinna być bogata w cynk.

Jego niedobór przyczynia się bowiem do powstania łupieżu. Bogatymi źródłami cynku są ostrygi, pełnoziarniste produkty zbożowe, a także mięso i rośliny strączkowe. Ubogim źródłem cynku są owoce i warzywa. Na niedobór cynku są narażone głównie osoby stosujące diety odchudzające oraz wegetarianie. Nadmiar cynku szkodzi wchłanianiu miedzi i żelaza. Jest wydalany wraz z kałem i moczem, dzięki czemu nie dochodzi do zatrucia. Jeżeli wysoki poziom cynku utrzymuje się przez długi czas, to powoduje obniżenie odporności i podniesienie poziomu cholesterolu. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.