Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Gdy przez lekarza zostanie zdiagnozowana łuszczyca leczenie, które zaproponuje będzie zależało od czterech podstawowych czynników, a mianowicie od nasilenia objawów, wielkości zmian skórnych, rodzaju łuszczycy oraz reakcji chorego na leczenie.

Ladit 280x336

W przypadku choroby skóry, takiej jak łuszczyca leczenie przebiega w oparciu o stosowanie miejscowych leków na łuszczycę, stosowaniu fototerapii i systemowych leków na łuszczycę. Zalecane leki to kremy, maści oraz inne leki nakładane na skórę.

Fototerapia polega na leczeniu zmian skórnych za pomocą światła. Z kolei do grona systemowych leków na łuszczycę należą tabletki, albo zastrzyki oraz inne środki farmaceutyczne wpływające na cały system immunologiczny.

Leczenie łuszczycy nie zawsze przebiega tak skutecznie, jak zakładano pierwotnie

Powodem tego jest fakt, że niektóre leki na łuszczycę mogą zadziałać w określonym przypadku lepiej lub gorzej. Poza tym w raz z upływem czasu skóra może stać się odporna na leczenie.

Stąd też, żeby odnaleźć odpowiednio działającą metodę dermatolog, co pewien czas może zmienić leczenie łuszczycy.

Tego typu decyzje są podejmowane w oparciu o niekorzystne skutki dotychczasowego leczenia, albo brak jakichkolwiek rezultatów. Leczenie łuszczycy opiera się na stosowaniu naturalnego światła ultrafioletowego ze słońca. Można także wykorzystać kontrolowane dawki sztucznego światła ultrafioletowego.

Ladit 160x600

Fototerapia musi przebiegać pod czujnym okiem lekarza. Przebywanie na słońcu, albo w solarium może doprowadzić do uszkodzeń skóry oraz zwiększyć ryzyko zachorowania na nowotwór. Leczenie łuszczycy za pomocą światła słonecznego jest jedną z pierwszych metod terapii łuszczycy.

U wielu osób krótkie ekspozycje skóry pomagają oczyścić skórę, albo złagodzić symptomy choroby.

Jeśli pojawi się łuszczyca głowy leczenie zalecane przez lekarzy opiera się na stosowaniu środków zawierających maść mocznikową, solankową, salicylową lub salicylowo - siarkową. Bardzo dobry wpływ ma również antralina. Stosuje się ja w kuracji łuszczycowej już niemal wiek. Niemniej jednak może wywoływać skutki uboczne.

Bardzo dobry wpływ ma witamina a oraz witamina D3. W ostatnim czasie, w przypadku choroby, takiej jak łuszczyca leczenie biologiczne jest coraz częściej stosowane. Polega na zażywaniu leków biologicznych. Są one białkami pochodzącymi z żywych komórek, albo uzyskiwanymi dzięki zastosowaniu metod rekombinacji generycznej DNA. Są substancjami przypominającymi białka produkowane przez ludzki organizm. Zmniejszają liczbę oraz działanie komórek limfatycznych powodujących chorobę.

Jeśli chodzi o chorobę, jaką jest łuszczyca leczenie naturalne również może pomóc. Polega na stosowaniu ziół, które usuwają toksyny. Stanowią podstawę do regeneracji i odtruwania organizmu. Najlepiej działają słabe napary, przygotowane z 0,5 litra wrzątku i płaskiej łyżeczki ziela.

Toksyny są ukryte głęboko w tkankach ciała, dlatego należy parzyć zioła bardzo długo. W zależności od masy ciała, należy wypijać od 0,5 l do 2 l dziennie. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.