Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Z reguły leczenie łuszczycowego zapalenia stawów polega na zastosowaniu niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Poza tym leczenie łuszczycowego zapalenia stawów wymaga wykonywania dostawowych iniekcji kortykosterydów.

Ladit 280x336

W wyjątkowo ciężkich przypadkach leczenie łuszczycowego zapalenia stawów polega na zastosowaniu immunopresji z użyciem metotreksatu i cyklosporyną. Łuszczycowe zapalenie stawów leczenie może mieć związane z zastosowaniem leków biologicznych, jakimi są adalimumab, etanercept czy też infliximab.

W przypadku choroby, jaką jest łuszczycowe zapalenie stawów, leczenie najczęściej polega na zastosowaniu niesteroidowych leków przeciwzapalnych są to środki stosowane w leczeniu objawowym.

Pomagają zwalczać gorączkę oraz łagodzić bóle o różnym pochodzeniu i nasileniu. Stosuje się je w połączeniach z innymi środkami farmaceutycznymi, a także w celu wzmocnienia bądź zmiany profilu ich działania.

Niesteroidowe leki przeciwzapalne skutecznie hamują rozwój stanu zapalnego. W sytuacji, gdy występuje łuszczycowe zapalenie stawów leczenie może polegać także na zastosowaniu kortykosteroidów. Mają zupełnie odmienną strukturę od środków farmaceutycznych opisanych wyżej, lecz podobne właściwości.

Ladit 160x600

Kortykosteroidy mają działanie przeciwzapalne, a także immunosupresyjne.

 

Metotreksat jest lekiem cytostatycznym, który należy do grona antagonistów kwasu foliowego. Należy do najczęściej stosowanych środków farmaceutycznych tego typu. Jest również zaliczany do grona antymetabolitów.

Prawie całkowicie jest wydalany wraz z moczem. Można podawać go w infuzji, albo doustnie. Metotreksat bardzo szybko wchłania się z przewodu pokarmowego, ale nie w całości. Najczęściej stosuje się go w leczeniu chorób nowotworowych, między innymi w leczeniu ostrej białaczki szpikowej i nabłoniaka kosmówkowego.

Podawany w mniejszych dawkach znalazł zastosowanie w roli leku immunosupresyjnego. Stosuje się go w leczeniu ciężkich postaci łuszczycy, a także w terapii chorób reumatoidalnych mających postać aktywną zapalnie.

Przykładem chorób, w leczeniu których jest stosowany metrotreksat jest reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa i łuszczycowe zapalenie stawów. Infliksymab jest jednym z tak zwanych leków biologicznych.

Podobnie jak adalimumab jest refundowany w Polsce w ramach realizacji programu terapeutycznego NFZ w terapii choroby Leśniowskiego - Crohna. Infliksymab jest chimerycznym ludzko - mysim przeciwciałem monoklonalnym, które wiąże się z dużym powinowactwem z rozpuszczalną i transbłonową formą czynnika martwicy nowotworów.

Lek jest stosowany w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów, choroby Leśniowskiego - Crohna, a także w leczeniu wrzodziejącego zapalenia jelita grubego. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.