Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Łysienie androgenowe leczenie ma związane głównie z przeszczepami włosów, co jest najbardziej skuteczną metodą terapeutyczną. Inne często stosowane techniki terapii łysienia androgenowego są związane z leczeniem minoksydylem i finasterydem.

Ladit 280x336

Łysienie androgenowe leczenie może mieć też powiązane ze stosowaniem preparatów kosmetycznych o różnym działaniu, przynoszących lepsze bądź gorsze rezultaty. Na efekt działania preparatów kosmetycznych zwykle trzeba czekać długo i nie zawsze spełniają oczekiwania chorych.

Charakter wspomagający leczenie łysienia androgenowego ma suplementacja składników odżywczych. Poza tym, leczenie łysienia androgenowego może przebiegać z zastosowaniem terapii opartej na odpowiednim użyciu pola magnetycznego.

W przypadku kobiet, leczenie łysienia androgenowego ma charakter dwukierunkowy. Po pierwsze, konieczne jest wyleczenie pacjentki z choroby podstawowej. Po drugie zaś, terapia powinna umożliwiać przywrócenie ubytku włosów.

Stosuje się te same metody, jak w przypadku mężczyzn.

 

Łysienie androgenowe leczenie może mieć związane z przeszczepami włosów, albo stosowaniem odpowiednich środków farmakologicznych czy kosmetycznych. Przeszczep włosów jest zabiegiem należącym do zakresu chirurgii plastycznej.

Ladit 160x600

Opiera się na przeniesieniu mieszków włosowych na okolicę pozbawioną owłosienia z okolic ciała, które nie podlegają łysieniu. Można wyróżnić zatem okolicę biorczą i dawczą.

Najczęściej zabieg stosuje się w leczeniu łysienia androgenowego, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Wyróżnia się dwie metody wykonania przeszczepu włosów. Pierwszą jest metoda strip polegająca na pobraniu paska owłosionej skóry z okolicy tylnej i bocznej głowy. Następnie zszywa się brzegi rany szwem kosmetycznym. Otrzymany fragment skóry zostaje podzielony na przeszczepy zawierające pojedyncze zespoły mieszkowe.

Operacja trwa krócej oraz można uzyskać dużą liczbę przeszczepów w trakcie jednego zabiegu. Główną wadą jest natomiast pozostawienie blizny. Druga metoda zwana FUE polega na oddzielnym pobieraniu zespołów mieszkowych przy pomocy specjalnego instrumentu.

Operacja trwa dłużej, a możliwości związane z liczbą przeszczepów są mniejsze niż w przypadku pierwszej metody. Z drugiej strony, nie dochodzi do powstania widocznych blizn. Przeszczepy włosów są w Polsce wykonywane od lat 80. ubiegłego wieku.

Wykonuje się je nie tylko w przypadku łysienia androgenowego. Przeszczep włosów jest także bardzo dobrym sposobem na leczenie innych rodzajów łysienia, między innymi łysienia po napromieniowaniu, po oparzeniach i po urazach. Stanowi obecnie najskuteczniejszą metodę leczenia tego typu chorób.  Jedna odpowiedź do “Łysienie androgenowe leczenie”

  1. Mój mąż w dość młodym wieku zaczął łysieć. Próbował przeciwdziałać wypadaniu włosów na własną rękę. Wcierki, odżywki ale nic to nie dawało. Jako młody mężczyzna bardzo to przeżywał i nie mógł się pogodzić z całkowitą utratą włosów. Zdecydował się na przeszczep włosów. Miło go znów widzieć uśmiechniętego przyglądającego się w lustrze, bez strachu w oczach ile włosów mu znów ubyło.

     

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.