Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Leczenie łysienia zależy od tego, jaka jest jego przyczyna. Dlatego też leczenie łysienia rozpoczyna się dopiero po postawieniu poprawnej diagnozy. Jeżeli zażywanie konkretnych leków powoduje łysienie, leczenie polega na ich odstawieniu.

Ladit 280x336

W przypadku, gdy choroba powoduje łysienie, leczenie wymaga zastosowania terapii schorzenia podstawowego. Przykładem jest wypadanie włosów spowodowane zaburzeniami tarczycy. Terapia skupia się głównie na wyleczeniu zaburzenia funkcjonowania tarczycy, a dopiero w następnej kolejności skupia się na zagęszczaniu i wzmacnianiu włosów.

Leczenie łysienia zwykle wymaga zmiany nawyków żywieniowych. Należy jeszcze dodać, że w przypadku, gdy problemem jest łysienie leczenie uwzględnia podawanie substancji takich, jak minoksydyl. Minoksydyl jest silnie działającym lekiem hipotensyjnym, który pierwotnie stosowano w ciężkich przypadkach nadciśnienia tętniczego.

Stosuje się go doustnie. Ma wówczas bezpośredni wpływ na mięśnie gładkie naczyń krwionośnych. W efekcie powoduje ich rozszerzenie, przy jednoczesnym osłabieniu działania amin katecholowych, które odpowiadają za podniesienie ciśnienia. Obecnie minoksydyl jest lekiem stosowanym zewnętrznie - stymulująco oddziałuje na mieszki włosowe.

Powoduje odwrócenie procesu miniaturyzacji mieszków włosowych w przypadku łysienia typu męskiego. Należy dodać, że kuracja trwa kilka miesięcy, a pełny efekt terapeutyczny zwykle jest widoczny po około czterech lub sześciu miesiącach leczenia. Wypadanie włosów zostaje zahamowane po dwóch miesiącach stosowania.

Ladit 160x600

Minoksydyl jest stosowany w przypadku zdiagnozowania łysienia typu męskiego, czyli androgenowego.

 

Preparat o którym mowa może być stosowany zarówno przez mężczyzn, jak i przez kobiety. Największą skuteczność wykazuje we wczesnych fazach procesu łysienia. Jeżeli zaprzestanie się kuracji, efekt leczniczy może się cofnąć w ciągu kilku miesięcy.

Minoksydyl może wywoływać działania niepożądane, między innymi zaczerwienienie, swędzenie, łuszczenie się skóry i jej suchość w miejscu aplikacji. Może także powodować odbarwianie, albo wypadanie włosów. Inne działania niepożądane, które mogą pojawić się w trakcie kuracji to zapalenie mieszków włosowych i reakcje alergicznie.

Nie należy stosować minoksydylu doustnie. Obecnie jest stosowany jako lek uzupełniający w terapii nadciśnienia tętniczego, ale tylko w niektórych, wybranych przypadkach. Podawany doustnie może wywołać spadek ciśnienia, a także przyczynić się do niedokrwienia serca.

Nasila objawy choroby wieńcowej. W sytuacji, gdyby przez przypadek spożyło się minoksydyl, należy od razu skontaktować się z lekarzem. Minoksydyl jest zawarty w preparatach takich, jak Loxon, Regalok i Poloxidil. Są to płyny do użytku zewnętrznego. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.