Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Objawy łysienia to przede wszystkim wypadanie włosów. Łysienie objawy może mieć przejściowe, odwracalne, albo trwałe.  Objawy łysienia mogą mieć postać uogólnioną, rozlaną, albo ograniczoną do różnej wielkości ognisk.

Ladit 280x336

Należy dodać, że objawy łysienia zależą w dużej mierze od tego jaka jest przyczyna łysienia. Jeżeli jest nią nadczynność tarczycy, to włosy są cienkie i delikatne oraz mają wzmożony połysk. Łysienie objawy ma wówczas związane z przerzedzeniem włosów w okolicy czoła.

Może mieć charakter rozlany lub ograniczony. Nieco inne symptomy są charakterystyczne dla odmiany łysienia, jaką jest androgenowe łysienie. Objawy są związane z nasilonym łojotokiem, łupieżem oraz stopniowym osłabianiem się włosów i ich przerzedzaniem.

Należy przyjrzeć się dwóm ważnym zagadnieniom bezpośrednio związanym z łysieniem. Jednym z nich jest dihydrotestosteron, będący głównym czynnikiem etiologicznym łysienia u mężczyzn, a drugim sam mieszek włosowy, czyli struktura anatomiczna odpowiedzialna za produkowanie włosa i jego utrzymanie.

Dihydrotestosteron jest aktywną formą testosteronu, która odpowiada za większość skutków działania męskiego hormonu.

 

DHT powstaje w wyniku obwodowego działania enzymu 5-alfa-reduktazy. DHT blokuje oś podwzgórze- przysadka -gonady i jest niezbędny do przerostu gruczołu krokowego. Poza tym stymuluje rozwój raka prostaty. DHT jest wytwarzany w nadmiarze zwłaszcza wtedy, gdy dostarcza się organizmowi środki określane mianem dopingu.

Ladit 160x600

Kolejnym ważnym zagadnieniem wartym omówienia jest mieszek włosowy.

Mieszek włosowy ma postać wąskiej rurki znajdującej się w skórze, z której wyrasta włos. Na dnie mieszków znajdują się dobrze unerwione i ukrwione obszary. Jest to tak zwane miejsce aktywności tkankowej, określane mianem brodawek włosowych.

Każda brodawka jest otoczona macierzą zarodkową. Macierz zarodkowa jest zbudowana z aktywnie mnożących się komórek włosa. Gdy nowe komórki włosowe rozwijają się, to najniższa część włosa kształtuje się w cebulce włosowej. Komórki dojrzewają i rozwijają się wybijając się tym samym z mieszka. W końcu pojawiają się na powierzchni skóry w formie włókien włosowych.

Komórki w sposób stopniowy twardnieją i umierają. Stąd też włos jest uformowany z martwej tkanki. zachowuje sprężystość wyłącznie dzięki budowie chemicznej i zawartości keratyny. Keratyny są białkami fibrylarnymi wytwarzanymi przez keranocyty.

Keratyny są odporne na różnorodne czynniki fizyczne i chemiczne są również odporne na oddziaływanie enzymów proteolitycznych. Wyróżniają się wysoką zawartością aminokwasów siarkowych i są białkami o charakterze hydrofobowym.  Jedna odpowiedź do “Łysienie objawy”

  1. Polecam metodę mikro hair w Klinice Mikro Hair.

     

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.