Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Leczenie łysienia plackowatego polega na zastosowaniu odpowiednich związków chemicznych o działaniu leczniczych. Leczenie łysienia plackowatego uwzględnia między innymi podawanie minoksydilu i cygnoliny, albo terapii kortykosterydowej.

Leczenie łysienia plackowatego za pomocą wymienionych wyżej środków farmakologicznych nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty. W większości przypadków leki są mało skuteczne. Po zakończeniu terapii kortykosterydowej włosy zwykle wypadają i nadal rozwija się łysienie plackowate.

Leczenie za pomocą cygnoliny również nie jest bardziej skuteczne. Obecnie, w przypadku, gdy zostanie stwierdzone łysienie plackowate leczenie polega na stosowaniu metody fotodynamicznej UVA. Także metoda PUVA jest terapią mającą lepszy wpływ na łysienie plackowate.

Leczenie wspomnianymi metodami umożliwia uzyskanie odrostu włosów u połowy przypadkach zachorowań. Inne skuteczne sposoby leczenia to terapia z wykorzystaniem DCP i innych alergenów kontaktowych.

Metoda fotodynamiczna zwana w skrócie PDT jest stosowana do diagnozowania i leczenia nowotworów skóry i jej stanów przedrakowych.

 

Wymaga zastosowania odpowiednich środków fotouczulających i światła o określonej długości fali. Terapia fotodynamiczna jest  jedynym sposobem na zniszczenie nowotworu w selektywny sposób i bez uszkodzenia zdrowych tkanek.

Poza tym, terapia fotodynamiczna z zastosowaniem kwasu ALA jest dobrą alternatywą dla klasycznych zabiegów chirurgicznych i krioterapii. Zapewnia świetny efekt kosmetyczny. Poleca się ją zatem w terapii raków skóry, które występują w tak zwanych trudnych lokalizacjach, w tym między innymi, w okolicy oka, na powiekach, na skrzydełkach nosa, albo na policzkach.

Co do zasady środki fotouczulające mogą być wykorzystane w dwóch celach, w tym diagnostycznym i terapeutycznym. Zabieg z zastosowaniem środków fotouczulających polega na przygotowaniu zmiany, aplikacji leku i naświetlaniu. Jednym ze sposobów na zamaskowanie defektów kosmetycznych spowodowanych łysieniem plackowatym jest przeszczep włosów.

W ostatnich latach dużo mówi się o metodzie FUE. Tego typu zabieg jest polecany głównie młodym pacjentom, którzy chcą uniknąć blizn w okolicy dawczej. Zabieg można wykonywać nie tylko w przypadku korekcji ubytków owłosienia na głowie, ale również w przypadku niewielkich ubytków owłosienia, takich jak brwi, wąsy i zakola.

Po poprzednich zabiegach przeszczepu włosów wykonanych klasyczną metodą nie ma przeciwwskazań do wykonania przeszczepu metodą FUE. Pozwala na korekcję nawet największych łysin.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • łysienie plackowate leczenie

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.