Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Leczenie łysienia plackowatego polega na zastosowaniu odpowiednich związków chemicznych o działaniu leczniczych. Leczenie łysienia plackowatego uwzględnia między innymi podawanie minoksydilu i cygnoliny, albo terapii kortykosterydowej.

Ladit 280x336

Leczenie łysienia plackowatego za pomocą wymienionych wyżej środków farmakologicznych nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty. W większości przypadków leki są mało skuteczne. Po zakończeniu terapii kortykosterydowej włosy zwykle wypadają i nadal rozwija się łysienie plackowate.

Leczenie za pomocą cygnoliny również nie jest bardziej skuteczne. Obecnie, w przypadku, gdy zostanie stwierdzone łysienie plackowate leczenie polega na stosowaniu metody fotodynamicznej UVA. Także metoda PUVA jest terapią mającą lepszy wpływ na łysienie plackowate.

Leczenie wspomnianymi metodami umożliwia uzyskanie odrostu włosów u połowy przypadkach zachorowań. Inne skuteczne sposoby leczenia to terapia z wykorzystaniem DCP i innych alergenów kontaktowych.

Metoda fotodynamiczna zwana w skrócie PDT jest stosowana do diagnozowania i leczenia nowotworów skóry i jej stanów przedrakowych.

 

Wymaga zastosowania odpowiednich środków fotouczulających i światła o określonej długości fali. Terapia fotodynamiczna jest  jedynym sposobem na zniszczenie nowotworu w selektywny sposób i bez uszkodzenia zdrowych tkanek.

Ladit 160x600

Poza tym, terapia fotodynamiczna z zastosowaniem kwasu ALA jest dobrą alternatywą dla klasycznych zabiegów chirurgicznych i krioterapii. Zapewnia świetny efekt kosmetyczny. Poleca się ją zatem w terapii raków skóry, które występują w tak zwanych trudnych lokalizacjach, w tym między innymi, w okolicy oka, na powiekach, na skrzydełkach nosa, albo na policzkach.

Co do zasady środki fotouczulające mogą być wykorzystane w dwóch celach, w tym diagnostycznym i terapeutycznym. Zabieg z zastosowaniem środków fotouczulających polega na przygotowaniu zmiany, aplikacji leku i naświetlaniu. Jednym ze sposobów na zamaskowanie defektów kosmetycznych spowodowanych łysieniem plackowatym jest przeszczep włosów.

W ostatnich latach dużo mówi się o metodzie FUE. Tego typu zabieg jest polecany głównie młodym pacjentom, którzy chcą uniknąć blizn w okolicy dawczej. Zabieg można wykonywać nie tylko w przypadku korekcji ubytków owłosienia na głowie, ale również w przypadku niewielkich ubytków owłosienia, takich jak brwi, wąsy i zakola.

Po poprzednich zabiegach przeszczepu włosów wykonanych klasyczną metodą nie ma przeciwwskazań do wykonania przeszczepu metodą FUE. Pozwala na korekcję nawet największych łysin. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.