Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Objawy łysienia plackowatego są bardzo charakterystyczne, dlatego trudno pomylić je z inną chorobą. Objawy łysienia plackowatego zwykle wystarczają do postawienia diagnozy i rozpoczęcia leczenia.

Ladit 280x336

Główne objawy łysienia plackowatego obejmują występowanie jednego lub kilku ognisk łysienia na skórze. Łysienie plackowate objawy ma również związane ze zmianami skórnymi. Skóra w miejscach, z których wypadły włosy jest gładka, blada i błyszcząca.

Należy zaznaczyć, że w przypadku schorzenia, takiego jak łysienie plackowate objawy pojawiają się nie tylko w na skórze owłosionej głowy, ale także na brodzie, brwiach, rzęsach, a także w innych miejscach, gdzie skóra jest owłosiona. U osób, u których zdiagnozowano łysienie plackowate objawy utrzymują się zwykle przez kilka miesięcy, po czym włosy ponownie się pojawiają.

Łysienia plackowatego nie należy mylić z łysieniem androgenowym, a także łysieniem stanowiącym symptom innej choroby. Łysienie bardzo często jest objawem chorobowym, obejmującym głównie włosy na głowie. Nie wszystkie obszary głowy są podatne mu w takim samym stopniu.

Ladit 160x600

Łysienie jest wywołane wrażliwością mieszka włosowego na związek będący pochodnym testosteronu.

 

Nosi on nazwę dihydrotestosteronu. Pod wpływem działania tego związku organicznego mieszek włosowy traci zdolność do produkcji zdrowych, mocnych włosów. Proces degeneracji mieszka włosowego wywoływany oddziaływaniem dihydrotestosteronu jest nazywany jego miniaturyzacją.

Wynika to z tego, że sam mieszek włosowy ulega znacznemu zmniejszeniu. Kiedy proces miniaturyzacji dobiega końca mieszek jest w stanie wytwarzać tylko krótkie włosy, które są całkowicie pozbawione barwnika.

Włosy są nitkowatymi, zrogowaciałymi i wyspecjalizowanymi tworami naskórka, które występują wyłącznie u ssaków. Są zbudowane z keratyny. Włosy pokrywają całą powierzchnię skóry, poza wewnętrzną stroną dłoni, podeszew, warg oraz powierzchni zgięć stawów.

Włos wyrasta z zagłębienia skóry, które tworzy specyficzny kanalik zwany mieszkiem włosowych. Do mieszka uchodzą przewody gruczołów łojowych. Warto wiedzieć, że włosy pełnią funkcję termoregulacyjną i ochronną. U człowieka znaczenie termoregulacyjne włosów jest ograniczone.

Obecność i stan włosów stanowi odzwierciedlenie ogólnej kondycji zdrowotnej organizmu pełniącym istotną rolę w doborze naturalnym. Keratyny są grupą białek fibrylarnych nierozpuszczalnych w wodzie i wytwarzanych przez keratynocyty. Keratyny charakteryzują się wysoką odpornością na czynniki chemiczne i fizyczne. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.