Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Objawy mięśniaków macicy nie występują w początkowym okresie rozwoju choroby. Należy dodać, że w większości przypadków schorzenie ma bezobjawowy przebieg, albo objawy mięśniaków macicy są ignorowane lub kojarzone z inną chorobą.

Ladit 280x336

Powiększenie brzucha, a także obfite i długotrwałe miesiączki to objawy mięśniaków macicy, które są duże i mnogie. Poza tym, duże mięśniaki macicy objawy mają związane z uciskaniem na pęcherz moczowy, częstym oddawaniem moczu, a także przewlekłymi bólami krzyża.

U kobiet, u których stwierdzono mięśniaki macicy objawy często występujące to także bolesne współżycie, poronienia i trudności w zajściu w ciążę. Mięśniaki macicy objawy mają także związane z zaparciami.
Mięśniak macicy jest jednym z nowotworów, dlatego warto przyjrzeć się bliżej temu schorzeniu.

Nowotwór to grupa chorób polegających na tym, że komórki organizmu dzielą się w niekontrolowany sposób. Nowo powstałe komórki nowotworowe znacząco różnią się od zdrowych tkanek organizmu, które je otaczają.

Brak kontroli nad podziałami komórek wynika zwykle z wystąpienia mutacji genów, które korują białka biorące udział w cyklu komórki są to protoonkogeny i antyonkogeny. Mutacje sprawiają, że komórka reaguje na sygnały z organizmu w sposób niewłaściwy, albo w ogóle nie wykazuje żadnych reakcji.

Ladit 160x600

Jeżeli dojdzie do kilku mutacji, to rozwija się nowotwór złośliwy.

 

Przebieg choroby nowotworowej związanej z rozwojem nowotworu złośliwego zwykle jest bezobjawowy. U osób, u których występuje rodzinna skłonność do nowotworów, część mutacji podlega dziedziczeniu.
Mięśniak macicy należy do grona nowotworów łagodnych, zwanych także niezłośliwymi.

Nowotwór łagodny powstaje z tkanek dojrzałych i zróżnicowanych. Jego budowa nie różni się zbytnio od struktury zdrowych tkanek rozwijających się prawidłowo. Bardzo często nowotwór łagodny jest otorbiony i dobrze ograniczony. Rośnie wolno i rozprężająco powodując ucisk na sąsiadujące tkanki.

Nowotwór łagodny nie daje przerzutów. Po jego usunięciu nie dochodzi do wznowy i może być całkowicie wyleczalny. Nowotwór łagodny może mieć negatywny wpływ na organizm, jeżeli wydziela hormony, powoduje krwawienia, doprowadza do zamknięcia światła naczynia, albo uciska nerw.

Nowotwór łagodny może także mieć szkodliwy wpływ na organizm, kiedy jest umiejscowiony w narządzie ważnym dla życia, na przykład w rdzeniu kręgowym, czy też w sercu.

Choć nie jest tak szkodliwy jak nowotwór złośliwy, pozostaje chorobą, którą należy wyleczyć. Najczęściej wykorzystuje się leczenie operacyjne. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.