Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Jeśli chodzi o nadciśnienie tętnicze objawy są związane miedzy innymi z rannymi bólami głowy w okolicy potylicy. Inne objawy nadciśnienia tętniczego to nadmierna pobudliwość i bezsenność.

Ladit 280x336

Niektóre osoby cierpiące na to schorzenie wymieniało jeszcze objawy nadciśnienia tętniczego związane z kołataniem serca i bólami wieńcowymi. Kołatanie serca polega na tym, że serce bije za szybko, częstotliwość jego uderzeń jest zwiększona, albo nieznacznie zmieniona.

Objawia się bólem serca, a także przyspieszonym biciem serca po wysiłku fizycznym lub po wypiciu pobudzających płynów. Osoba, u której występuje ta dolegliwość jest blada, odczuwa bóle głowy i osłabienie. Towarzyszy temu zmniejszona koncentracja. Rytm serca podczas kołatania może być prawidłowy, albo nietypowy.

Kołatanie może być odczuwane nie tylko w klatce piersiowej, ale też w gardle lub szyi. U osób, u których rozpoznano nadciśnienie tętnicze objawy były niekiedy związane z zaczerwienienie twarzy, szyi i klatki piersiowej.

Podstawowe objawy nadciśnienia tętniczego są związane z pomiarem ciśnienia krwi. Występuje wtedy, gdy górne, czyli skurczowe ciśnienie wynosi powyżej 139 mmHg, a rozkurczowe powyżej 89 mmHg.

Ladit 160x600

Należy dodać, że choroba może przez lata rozwijać się bez żadnych dolegliwości, dlatego warto okresowo badać ciśnienie tętnicze. Pierwsze niepokojące symptomy to złe samopoczucie, osłabienie, a także krwawienia z nosa i uporczywe bóle głowy. Nadciśnieniu tętniczemu zwykle towarzyszy ból głowy typu napięciowego. Jest to samoistny, obustronny ból głowy, który ma umiarkowane natężenie oraz uciskający i tępy charakter.

Jego patogeneza jest nieznana, ale wiadomo, że sprzyjają mu stres, depresja i stany lękowe. Jeżeli nadciśnienie utrzymuje się przez wiele lat, to dochodzi do uszkodzenia różnych narządów.

Nadciśnienie tętnicze objawy może mieć też związane z obniżeniem sprawności psychicznej i fizycznej oraz z potliwością.

 

Nadmierna potliwość jest stanem, w którym dochodzi do nadmiernej produkcji potu. Nie ma fizjologicznych norm ilości wydalanego potu, dlatego rozpoznanie choroby z reguły jest oparte na subiektywnym odczuciu człowieka. Można wyróżnić potliwość pierwotną, która występuje samoistnie, a także wtórną, kiedy pocenie jest skutkiem innych chorób. Leczenie potliwości bazuje na odpowiedniej higienie ciała i stosowaniu antyperspirantów.

W przypadku, gdy potliwość jest efektem nadciśnienia tętniczego, leczenie opiera się także na obniżeniu go do normalnego poziomu. Czasami stosuje się leki cholinolityczne. W skrajnych przypadkach wskazana jest interwencja chirurgiczna.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • nadcisnienie a pocenie

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.