Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Nafta kosmetyczna jest parafiną w ciekłej formie, która jest pozyskiwana w wyniku wielokrotnej destylacji produktów z ropy naftowej, smoły łupkowej, smoły węgla brunatnego i torfu co wyjaśnia jej specyficzny zapach.

Ladit 280x336

Ale posiada również wiele właściwości pielęgnacyjnych, dzięki którym jest używana od pokoleń.

Nafta kosmetyczna przeznaczona jest do pielęgnacji wszystkich rodzajów włosów, a w szczególności tych matowych, puszących się, łamliwych, suchych i zniszczonych np. farbowaniem.

Ułatwia ich rozczesywanie i sprawia, że włosy nie elektryzują się, a dodatkowo wspomaga leczenie łupieżu.

Osoby, których włosy mają tendencje do przetłuszczania mogą stosować naftę, ale w niewielkich ilościach. Naftę kosmetyczną można zakupić w każdej aptece (i niektórych drogeriach) a jej koszt to około 5 ? 10 zł.

Stosowanie nafty kosmetycznej

Niewielką ilość nafty kosmetycznej wciera się lekko w całe włosy i skórę głowy na około 10 minut (ale nie dłużej) przed myciem.

Wtedy na powierzchni włosów tworzy się specjalny film. Po upływie 10 minut należy dokładnie umyć włosy.

Jednakże naftę ciężko usuwa się szamponem, dlatego zaleca się jej zmywanie metodą ?olej zmywa olej?. Do tego celu wykorzystuje się oliwkę do mycia włosów, a dopiero później szampon.

Warto wiedzieć, że oliwka jest polecana posiadaczkom włosów tłustych, gdyż normalizuje wydzielanie łoju i nie odtłuszcza nadmiernie włosów tak jak to czynią szampony.

Zaleca się stosowanie nafty kosmetycznej 1 ? 2 razy w tygodniu, gdyż w przeciwnym razie doprowadzi ona do wysuszenia włosów i skóry głowy.

Alergicy i osoby z wrażliwą skórą po zastosowaniu nafty mogą zaobserwować swędzenie, zaczerwienienie i podrażnienie skóry głowy ? wtedy należy nakładać ją jedynie na włosy.

Ladit 160x600

Właściwości nafty kosmetycznej

Nafta kosmetyczna pielęgnuje nie tylko włosy, ale i skórę głowy, gdyż poprawia jej ukrwienie co stymuluje cebulki włosów.

Z tego względu niektórzy twierdzą, że pobudza wzrost włosów. Działa również wspomagająco w leczeniu łupieżu. Nafta kosmetyczna wzmacniając cebulki włosów zapobiegają ich wypadaniu.

Pokrywając powierzchnię włosów szczelną ?barierą? chroni włosy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, a także przed utratą wilgoci.

Dzięki temu włosy przestają być łamliwe i suche. Dodatkowo zwiększa ich elastyczność, a co za tym idzie ? zapobiega rozdwajaniu się końcówek.

Sama nafta kosmetyczna nie ma żadnych właściwości odżywczych, dlatego dodaje się do niej składniki odżywcze. Obecnie na rynku dostępne są nafty kosmetyczne z dodatkiem  wyciągów z roślin takich jak: czarnej rzodkiew, rumianek, aloes, pokrzywa, a także witamin, biopierwiastków, oleju rycynowego, lecytyny czy drożdży.

Efekty po zastosowaniu nafty kosmetycznej

Po zastosowaniu nafty kosmetycznej włosy są sypkie, puszyste, bardziej elastyczne, błyszczące, gładkie i miękkie. Ponadto nie elektryzują się i łatwo się rozczesują.

Maseczka na włosy z naftą kosmetyczną

Aby przygotować taką maseczkę należy 3 łyżeczki nafty kosmetycznej wymieszać z żółtkiem i 2 łyżkami oleju rycynowego.

Tak powstałą mieszankę nakłada się na włosy przed myciem na około 20 minut. Aby zwiększyć jej działanie, głowę można owinąć folią.

Po upływie wyznaczonego czasu maseczkę się spłukuje i dokładnie myje włosy szamponem. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.