Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Lęk jest podstawowym objawem wszystkich nerwic, niemniej w nerwicy lękowej wysuwa się zdecydowanie na pierwszy plan. Osoba chora odczuwa ciągły niepokój, stałe poczucie zagrożenia i napięcie.

Ladit 280x336

Chory wpada w depresje, traci pewność siebie i jest przeczulony na punkcie opinii innych ludzi. Dopiero kiedy zostanie zdiagnozowana i dokładnie określona pod względem przyczyny nerwica lękowa leczenie przyniesie oczekiwane skutki.

Terapia zostanie przeprowadzona w odpowiedni sposób. Czasami nerwica lękowa jest spowodowana znacznym niedoborem magnezu. Wówczas leczenie nerwicy lękowej polega na jego uzupełnieniu. Poza tym nerwica lękowa może być sama w sobie objawem bardziej poważnych problemów ze zdrowiem. W początkowym stadium choroby bardzo pomocna jest zmiana otoczenia. Jeżeli jest to możliwe, warto się przeprowadzić.

Leczenie nerwicy lekowej przebiega łatwiej, jeżeli chory stara się wykorzystywać każdą chwilę jak najlepiej i otacza się ludźmi, którzy są pozytywnie nastawieni do życia. W przypadku, gdy niedostatek magnezu w organizmie jest powodem schorzenia takiego, jak nerwica lękowa leczenie powinno uwzględniać wprowadzenie odpowiedniej diety. Wybierane pokarmy muszą zawierać nie tylko dużo magnezu, ale również witaminy i kwasy omega 3.

Ladit 160x600

Warto korzystać z dobroczynnych właściwości ziół. Układ nerwowy ukoją napary  z dziurawca i arktycznego korzenia. Leczenie nerwicy lękowej wymaga również zastosowania preparatów zawierających sproszkowane liście brahmi. Brahmi zwana też Bacopa monnieri jest tradycyjnym środkiem wpływającym na mózg i nerwy obwodowe.

Nazwa pochodzi z języka sanskrytu i oznacza Bogini Najwyższej Mądrości. Była znana już 3 000 lat temu. Jej działanie polega na tym, że zwiększa funkcje poznawcze i inteligencję oraz wykazuje działanie uspokajające. Polec się ją w przypadku zaburzeń zachowania i pamięci. Jest idealna dla osób żyjących w stresie.

Leczenie nerwicy lękowej powinno być uzupełniane regularnym wysiłkiem fizycznym.

 

Chory powinien pozostawać w ciągłym ruchu. Należy dodać, że nerwica lękowa bardzo często ma podłoże zdrowotne. Jeżeli chory zacznie uprawiać sport, to poczuje, że nie ma powodów do obaw oraz zyska nową energię do życia. W przypadku choroby, takiej jak nerwica lękowa leczenie psychoterapią daje o wiele mniejsze efekty niż w przypadku innych zaburzeń nerwowych.

Wyleczenie się z tej nerwicy przez psychoterapie jest niemożliwe. Stosuje się ją tylko jako uzupełnienie. U osób, u których została stwierdzona nerwica lękowa lek uspokajający nie pomoże dłuższą metę. Leki uspokajające pomagają tylko łagodzić objawy, ale nie usuną źródła problemu.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • zioła na nerwicę lękową
  • nerwica a sport
  • bacopa nerwica
  • nerwica lękowa podłoże

  Jedna odpowiedź do “Nerwica lękowa leczenie”

  1. Też mam chęć sprawdzić działanie Brahmi. Zastanawiam się tylko jakie ziółka zastosować. Myślałam o produktach firmy Himalaya ale nie wiem które konkretnie wybrać?

     

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.