Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Leczenie nerwicy serca jest oparte głównie na psychoterapii. Najważniejsze jest to, aby zanim rozpocznie się leczenie nerwicy serca, postawić dokładną diagnozę i wykryć wszystkie czynniki, które mają wpływ na rozwój choroby.

Ladit 280x336

Leczenie nerwicy serca wymaga wyeliminowania czynników etiologicznych na tyle, na ile jest to możliwe. U osób, u których została zdiagnozowana nerwica serca leczenie polega na uregulowaniu trybu życia i pracy.

Poza tym w przypadku choroby, takiej jak nerwica serca, leczenie wymaga odpowiedniego zaplanowania czasu na wypoczynek, w tym między innymi na aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Zwykle, gdy występuje nerwica serca, leczenie uwzględnia ograniczenie używek, czyli kawy, mocnej herbaty, alkoholu czy papierosów. W przypadku, gdy choroba jest bardzo nasilona, należy skorzystać z poradni leczenia nerwic, albo z pomocy psychiatry. Są to jednak odosobnione przypadki. W przypadku, gdy występuje nerwica serca, leki stosuje się bardzo rzadko, a jeśli już to tylko uspokajające.

Leki łagodzące ból czy wspomagające pracę serca, stosowane w przypadku chorób serca i układu krążenia nie przynoszą rezultatów w przypadku nerwicy, bo jest to choroba o zupełnie innym podłożu.

Ladit 160x600

Psychoterapia obejmuje wiele technik leczących lub pomagających wyleczyć różne schorzenia o psychologicznym podłożu.

 

Psychoterapia opiera się przede wszystkim na kontakcie międzyludzkim, co odróżnia ją od leczenia czysto medycznego. Głównym celem psychoterapii jest zmiana zachowań i postaw pacjenta, a także rozwój jego kompetencji emocjonalnych. Dzięki efektywnej psychoterapii można nauczyć się razić sobie z lękami i stresem, podnieść samoocenę i poziom samokontroli.

Poprawia się także zdolność tworzenia więzi, współpracy i komunikowania się z otoczeniem. Wpływa także na poprawę własnej motywacji do działania. Daje wiele korzyści, jednak mimo to wciąż nie cieszy się w Polsce tak dużym zainteresowaniem, jak w krajach położonych w zachodniej części Europy.

Psychoterapia nowoczesna obejmuje między innymi psychoterapię behawioralno - poznawczą.     Terapia behawioralna polega na tym, że objawy psychopatologiczne są traktowane jako zachowania nabyte w procesie uczenia się. Są kształtowane poprzez różne mechanizmy.

Zadaniem psychoterapeuty jest zidentyfikowanie wspomnianego mechanizmu, wyjaśnienie go pacjentowi oraz zaproponowanie określonych procedur terapeutycznych. Do zadań terapeuty należy również ustalenie kontaktu terapeutycznego, w tym między innymi celu terapii.

Z kolei terapia poznawcza jest ukierunkowana na usuwanie zaburzeń myślenia oraz na nauczeniu pacjenta identyfikowania schematów poznawczych, które tkwią u podstaw irracjonalnych myśli, prowadzących do zaburzeń lękowych. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.