Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Objawy niedoboru estrogenów są związane początkowo głównie z problemami ze skórą. Zbyt niskie stężenie wspomnianych hormonów we krwi przyczynia się do zaburzeń syntezy kolagenu.

Ladit 280x336

Poza tym dochodzi do zmniejszenia epidermalnych podziałów mitotycznych.

W konsekwencji skóra staje się cieńsza, a zmarszczki są bardziej widoczne. Objawy niedoboru estrogenów są związane z przyspieszonym starzeniem się skóry.

Niedobór estrogenów objawy ma także związane z obniżeniem się zawartości kwasu hialuronowego i mukopolisacharydów w skórze.

Cera staje się podatna na podrażnienia i przesuszenie, ponieważ traci związki odpowiedzialne za utrzymanie optymalnego nawilżenia.

Dlatego też preparaty pielęgnacyjne do twarzy dla kobiet w okresie menopauzy i starszych zawierają odpowiedniki tych związków (m.in. kolagen, kwas hialuronowy).

Objawy niedoboru estrogenów są również związane ze zmianami w syntezie lipidów. Cierpi na tym płaszcz wodno ? lipidowy skóry chroniący ją przed czynnikami zewnętrznymi i utratą nawilżenia.

Kobieta cierpiąca na niedobór estrogenów może skarżyć się na suchość skóry i problemy z gojeniem się ran.

Niedobór estrogenów objawy może mieć też zawiązane z uderzeniami gorąca i zlewnymi potami.

Inne symptomy świadczące o spadku produkcji żeńskich hormonów przez jajniki mają postać suchości błon śluzowych, zmian skórnych i wiotczeniem piersi.

Ladit 160x600

Niedobór estrogenów prowadzi do suchości pochwy powodującej dyskomfort podczas współżycia. Niedobór estrogenów objawy ma związane także ze sferą psychiki. Niski poziom żeńskich hormonów przyczynia się do zaburzeń nastroju.

Poza tym kobieta cierpiąca na niedobór estrogenów może narzekać na problemy z libido i problemy ze snem.

Estrogeny mają wpływ na sposób odkładania się tkanki tłuszczowej w organizmie. W okresie postmenopauzalnym dochodzi do tycia w okolicy brzucha.

Rzadziej zdarza się przybieranie na wadze związane z poszerzeniem obwodu ud i bioder. Wynika to ze zmniejszenia poziomu estrogenów w organizmie. Otyłość brzuszna jest bardzo niebezpieczna, ponieważ zwiększa ryzyko udaru, cukrzycy i chorób serca.

Zdaniem niektórych badaczy otyłość brzuszna będąca konsekwencją niedoboru estrogenów w kobiecym organizmie może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Poza tym powoduje ona zwiększenie ryzyka zachorowania na osteoporozę.

Estrogeny występują w organizmie kobiety w trzech formach oraz odpowiadają za wykształcenie żeńskich cech płciowych.

Wpływają one także na sferę psychiczną i zachowania seksualne.

Niedobór estrogenów występuje głównie u kobiet w okresie menopauzalnym. Jeżeli objawy towarzyszące mu są bardzo uciążliwe, można zastosować zastępczą terapię hormonalną.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • hormonalne objawy

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.