Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Niedobór witaminy D3 objawy ma związane ze skłonnością do infekcji. Osoba cierpiąca na niedobór wspomnianej witaminy choruje częściej i jest podatna na infekcje wirusowe, bakteryjne i pasożytnicze.

Ladit 280x336

Niedobór witaminy D3 objawy ma także związane z poważnymi chorobami na tle reakcji immunologicznej przeciw własnym tkankom.

Do grona tych chorób należą reumatoidalne zapalenie stawów, cukrzyca typu I i stwardnienie rozsiane. Należy dodać, że ich rozwój może być spowodowany znacznym i długo utrzymującym się niedoborem witaminy D3.

Objawy niedoboru witaminy D3 są też związane ze zwiększoną częstością zachorowań na nowotwory złośliwe.

Niedobór witaminy D3 ma związek ze zwiększonym ryzykiem rozwoju raka prostaty, raka piersi, raka jelita grubego i raka nerek.

Niedobór witaminy D3 objawy może mieć związane z zaburzeniami gospodarki węglowodanów i tłuszczów.

Mają one związek z cukrzycą typu 2 i innymi zaburzeniami metabolicznymi, które jej towarzyszą. Poza tym, objawy niedoboru witaminy D3 są związane ze zwiększeniem częstości zachorowań na choroby układu sercowo-naczyniowego.

Niedobór witaminy D3 prowadzi do zawałów serca i udarów mózgu.

Niestety nie znamy wszystkich konsekwencji niedoboru wspomnianej wyżej witaminy na zdrowie. Wymienione wyżej symptomy są najbardziej znane i udowodnione badaniami klinicznymi konsekwencjami niedoboru witaminy D3.

Ladit 160x600

Rozpoznanie niedoboru witaminy D3 wymaga przeprowadzenia badania laboratoryjnego polegającego na oznaczeniu poziomu tego związku organicznego w surowicy.

Podstawową rolą witaminy D3 w organizmie jest uregulowanie gospodarki wapniowej.

Jej niedobór może przyczynić się do rozwoju osteoporozy u dorosłych osób oraz krzywicy u najmłodszych dzieci. Główne skutki niedoboru witaminy D3 pojawiające się jako pierwsze to poddenerwowanie, niepokój i rozdrażnienie.

Pacjent ma złe samopoczucie i jest podatny na stany depresyjne.

Poza tym narzeka na obniżoną odporność. Objawy niedoboru witaminy D3 są związane z otyłością brzuszną. Witamina D3 odpowiada za częściowe blokowanie wchłaniania tłuszczu oraz zmniejszenie apetytu.

Witamina D3 hamuje wydzielanie enzymu zwanego reniną.

Wpływa ona n a podwyższenie ciśnienia krwi. Jeżeli występuje niedobór witaminy D3 to może dojść do nadciśnienia. Poza tym, niedobór wspomnianej witaminy znacząco przyspiesza proces starzenia skóry, zwiększa wypadanie włosów.

Osoby, które dbają o odpowiednią podaż witaminy D3 są mniej narażone na przedwczesne starzenie, choroby nowotworowe i choroby o podłożu immunologicznym.

Do podstawowych źródeł witaminy D3 należą ryby morskie. Witamina jest produkowana w skórze pod wpływem promieniowania słonecznego.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • niedobór witaminy d3 objawy neurologiczne
  • brak witaminy d3 a wypadanie włosów
  • objawy niedoboru witaminy d3
  • niedobór d objawy neurologiczne

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.