Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Objawy niedomykalności zastawki mitralnej mogą pojawić się dopiero w zaawansowanym stadium omawianego schorzenia. Objawy niedomykalności zastawki mitralnej mogą mieć źródło w uszkodzeniu płatków zastawki.

Ladit 280x336

Niedomykalność zastawki mitralnej niekiedy wynika z zawału serca bądź zapalenia wsierdzia. Niedomykalność zastawki mitralnej może mieć ostry charakter.

Pacjent wymaga natychmiastowej interwencji kardiochirurgicznej. Jest to stan zagrażający jego życiu.

Objawy niedomykalności zastawki mitralnej pojawiają się wówczas nagle i są bardzo nasilone.

Poza tym w przypadku, gdy zostanie stwierdzona niedomykalność zastawki mitralnej objawy mogą mieć swoje źródło w chorobach reumatycznych, chorobie Kawasaki, chorobach mięśnia sercowego, wadach wrodzonych, zmianach zwyrodnieniowych oraz w rozciągnięciu pierścienia zastawki.

Zmiany zwyrodnieniowe przyczyniające się do nasilenia symptomów i rozwoju choroby to między innymi zespół Barlowa i wapnienie płatków zastawki.

Osoba cierpiąca na niedomykalność zastawki mitralnej może przez długi czas czuć się dobrze.

Dopiero wówczas, gdy wada osiągnie znaczny stopień pojawiają się uciążliwe i niepokojące objawy.

Niedomykalność zastawki mitralnej objawy ma związane z kołataniem serca, kaszlem i bólem w klatce piersiowej.

Ladit 160x600

Zaburzenia rytmu serca są jednym z głównych symptomów omawianego schorzenia. Bólowi w klatce piersiowej często towarzyszy tzw. duszność wysiłkowa. Uciążliwy kaszel występuje głównie w pozycji leżącej.
Chory nie ma apetytu i ma trudności w przełykaniu.

Poza tym dochodzi do obrzęków kończyn, w tym szczególnie w okolicy kostek. Do grona objawów choroby należy również powiększenie się wątroby.

Niedomykalność zastawki mitralnej objawy ma dość charakterystyczne.

Brak leczenia może doprowadzić do wystąpienia groźnych powikłań, takich jak niewydolność prawej komory serca i nadciśnienie płucne.

Długotrwale i nieleczone schorzenie serca prowadzi do zgonu pacjenta.

Rozpoznanie choroby jest stawiane na podstawie kilku badań. Lekarz zleca wykonanie echa serca i elektrokardiografii polegającej na rejestracji pracy mięśnia sercowego.

Badanie EKG umożliwia stwierdzenie, czy doszło już do przeciążenia lewej komory oraz zaburzenia rytmu serca. Poza tym wykonuje się RTG klatki piersiowej, w celu sprawdzenia czy doszło do powiększenia lewego przedsionka i komory.

Choroba serca, o której mowa może występować w trzech typach, a mianowicie z normalną ruchomością płatków (Typ I), ze wzmożoną ruchomością płatków (Typ II) i z ograniczoną ruchomością płatków (Typ III).Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • spis chorob niedomykalnosc zastawki serca

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.