Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Niepłodność (Sterylitas) termin ten może dotyczyć zarówno kobiet jak i mężczyzn. Nie ma w tym przypadku jasno określonej reguły.

Ladit 280x336

Najczęściej o niepłodności całkowitej mówimy dopiero w przypadku gdy podczas regularnych stosunków płciowych nie dochodzi do zapłodnienia w okresie nie mniejszym niż 12 miesięcy (określenie regularny stosunek - 4 razy w ciągu danego tygodnia przez 12 miesięcy).

Do całkowitej niepłodności może również dojść wskutek przebytych zabiegów (operacji) czy też wad rozwojowych narządów rodnych.

Podczas gdy lekarz specjalista stwierdza iż borykamy się z problemem niepłodności względnej należy mieć na uwadze że właśnie ten rodzaj spowodowany jest poprzez przebyte procesy chorobowe. Najczęściej do tego typu niepłodności przyczyniają się zapalenia narządów rodnych, które mają charakter przejściowy.

Bardzo długo nieleczone zapalenie narządów rodnych może przyczynić się do powstania niepłodności. Najczęściej zaczynamy przejmować się tym problemem gdy jesteśmy gotowi na posiadanie dzieci.

Wtedy zaczynamy zastanawiać się gdzie popełniony został błąd. Podstawowym czynnikiem powodującym zapalenie narządów rodnych może być zwykłe przemarznięcie. 

Wiele małżeństw boryka się własnie z takim problemem. Jednak nigdy nie warto tracić nadziei. Jeśli nie doszło do uszkodzenia narządów na skutek genetycznych zdeformowań czy też wad.

Zawsze istnieje cień możliwości, dlatego też nigdy nie warto się załamywać. Bardzo często po stwierdzonej niepłodności lecz po ciągłych staraniach o potomka dochodzi do zapłodnienia. Oczywiście jeśli (zmiany chorobowe nie są bardzo poważne). Do poczęcia może dojść jeśli w ciele kobiety pojawia się komórka jajowa, natomiast u mężczyzn w spermie stwierdza się jakąkolwiek ruchliwość plemników. Bez tych aspektów zajście w ciążę w sposób naturalny jest niemożliwe.

Warto spróbować pokonać niepłodność stosując mieszanki ziołowe (należy jednak pamiętać że przed zażywaniem jakichkolwiek mieszanek ziołowych najlepiej skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym, gdyż może okazać się że istnieje wiele przeciwwskazań które nie będą pozwalały na zastosowanie w sposób bezpieczny takowej mieszanki ziołowej).

Wywar ziołowy:

Ladit 160x600

Ziele lebiodki                       (Hb. Origani)                 50,0
Kwiat rumianku                   (Anth. Chamomillae)      50,0
Ziele macierzanki                (Hb. Serpylli)                 50,0
Liść pokrzywy                    (Fol. Urticae)                 50,0
Ziele dziurawca                  (Hb. Hyperici)                 50,0
Ziele rdestu ptasiego          (Hb. Polygoni avicul.)      50,0
Ziele ruty                           (Hb. Rutae)                     20,0
Kwiat nagietka                   (Flos Calendulae)            20,0
Ziele nostrzyka                  (Hb. Meliloti)                   20,0

Zioła zmieszać, wsypać łyżeczkę na szklankę wrzątku, zaparzać pod przykryciem przez niecałe pół godziny, następnie mieszankę należy przecedzić tak aby pozostał nam czysty wywar. Tak sporządzony wywar ziołowy najlepiej wypijać wieczorem. Mieszankę ziołową poleca się zarównoo kobietą jak i mężczyzną. 

Niepłodność (Sterylitas) kiedy należy udać się do specjalisty?

  • Podczas regularnych stosunków nie dochodzi do zapłodnienia w przeciągu jednego roku (stosunki płciowe nie rzadsze niż 4 razy w tygodniu),

Aby zwiększyć szanse na zajście w ciąże należy:

  • Odstawić wszelakie używki takie jak np. papierosy, alkohol, inne środki wyskokowe, odużające
  • Spożywać duże ilości błonnika, produktów bogatych w kwas foliowy
  • Jeść nasiona słonecznika
  • Z sypialni pozbyć się urządzeń które mogą generować promieniowanie - telewizor, komputer stacjonarny, laptop, telefony komórkowe
  • Wysypiać się 
  • Ograniczać sytuacje stresowe
  • Zdrowo się odżywiać (owoce, warzywa)
  • Pić codzienną zalecaną ilość płynów minimum 2 litry

Takowe postępowanie może znacznie wpłynąć na poprawę efektywności plemników męskich, komórka jajowa również zostaje wzmocniona.  Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.