Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Podstawowe objawy nieprzyjemnego zapachu z ust to wyraźnie odczuwana woń zwykle połączona z uczuciem niesmaku w jamie ustnej. W zależności od charakteru woni, mogą jej towarzyszyć także inne symptomy, wskazujące na bardziej złożony problem zdrowotny.

Ladit 280x336

Rybi, nieprzyjemny zapach z ust objawy może mieć dodatkowo związane z nadmierną sennością, pobudliwością, drętwieniem i kurczami kończyn, a także bólami głowy, nudnościami i niesmakiem w ustach.

Rybi, nieprzyjemny zapach z ust objawy może mieć także powiązane z suchością i łuszczeniem się skóry. Objawy nieprzyjemnego zapachu z ust wynikającego z infekcji bakteryjnej to symptomy właściwe dla zapalenia zatok, migdałków lub gardła.

Bardziej złożone symptomy występują wtedy, gdy problemem jest ziemisty, nieprzyjemny zapach z ust. Objawy mogą wówczas obejmować także powiększone węzły chłonne, zaczerwienione dłonie oraz zwłóknione ścięgna w rękach.

Objawy nieprzyjemnego zapachu z ust przypominającego woń acetonu i kwaśnych jabłek mogą być natomiast związane z nieustającym zmęczeniem, a także z powracającym zapaleniem gardła bądź okolic intymnych.

 

Poza tym, halitoliza może być spowodowana próchnicą oraz chorobami przyzębia, zwanych periodontopatiami.
Próchnica zębów jest częstą przyczyną przykrego zapachu  z ust.

Ladit 160x600

Jest jedną z najbardziej powszechnych chorób zębów, opierającą się na niszczeniu zębiny i szkliwa przez drobnoustroje chorobotwórcze, takie jak bakterie. Jedną z przyczyn próchnicy jest powstawanie tak zwanego biofilmu.

Bardzo dużą rolę w powstawaniu próchnicy odgrywają bakterie chorobotwórcze takie, jak paciorkowce. To rozwoju próchnicy przyczynia się również awitaminoza oraz zaburzenia wewnątrzwydzielnicze. Jej powstawaniu sprzyja częste spożywanie słodyczy.

Za nieprzyjemny zapach z ust mogą odpowiadać także choroby przyzębia, które tworzą grupę kilku schorzeń występujących u osób w każdym wieku. Etiologia chorób przyzębia jest bardzo złożona, a do ich przyczyn zalicza się między innymi nieodpowiednią higienę zębów, awitaminozę oraz nieprawidłowy zgryz.

Do rozwoju chorób przyzębia przyczyniają się także zaburzenia na tle hormonalnym i ogólnoustrojowym oraz nadmierne spożywanie alkoholu i palenie tytoniu. Wśród przyczyn rozwoju chorób przyzębia należy także wymienić bruksizm, pod pojęciem którego rozumie się nawykowe zgrzytanie zębami. Duży wpływ na powstawanie schorzeń przyzębia ma nieprawidłowa dieta oraz zaburzone wydzielanie śliny.

Niejednokrotnie nieprawidłowe uzupełnienia protetyczne przyczyniają się do rozwoju tego typu dolegliwości. Na szczęście istnieją zabiegi, które pozwalają skutecznie pozbyć się problemu. Jednym z nich jest usuwanie kamienia nazębnego. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.