Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Objawy niewydolności krążenia mogą być trudne do rozpoznania. Choroba może mieć początkowo przebieg bezobjawowy. Pierwsze symptomy mogą zostać uznane za oznaki starzenia się.

Ladit 280x336

Niewydolność krążenia objawy ma bowiem początkowo związane z uczuciem zmęczenia i płytkim oddechem.

Objawy niewydolności krążenia wynikają z tego, że serce pompuje za mało krwi do nerek i mózgu. Pacjent może odczuwać płytki oddech oraz cierpieć na problemy ze snem w wyniku trudności w oddychaniu.

Objawy niewydolności krążenia są związane z puchnięciem stóp i nóg, opuchniętym i wrażliwym brzuchem, albo utratą apetytu.

Inne symptomy to wykasływanie flegmy i pienistego śluzu. Niewydolność krążenia objawy może mieć związane także z osłabieniem pamięci i poczuciem dezorientacji. Są to efekty pompowania przez serce zbyt mało krwi do mózgu.

Pacjenci chorujący na niewydolność krążenia objawy mają związane także z nocnym częstomoczem, co wynika z pompowania przez serce zbyt mało krwi do nerek.

Objawy niewydolności krążenia mogą okazać się śmiertelne!

Wśród czynników ryzyka wystąpienia niewydolności serca można wymienić nadciśnienie, przebyty atak serca, schorzenie zastawek serca, cukrzycę, powiększenie mięśnia sercowego oraz historia chorób serca w rodzinie. Niewydolność może zostać zdiagnozowana i oceniona tylko przez lekarza.

Ladit 160x600

Bierze on pod uwagę historię chorób pacjenta, aktualne schorzenia, styl życia. Bada on serce, płuca, brzuch i kończyny dolne, aby wykryć objawy choroby. Lekarz zleca pacjentowi wykonanie dodatkowych badań, m.in. cewnikowanie serca, echokardiogram, elektrokardiogram i prześwietlenie klatki piersiowej.

Mają one na celu potwierdzenie lub wykluczenie niewydolności. Lekarz może też zalecić długoterminowe monitorowanie frakcji wyrzutowej. Pod tym pojęciem należy rozumieć ilość krwi wypompowywanej z serca podczas każdego skurczu.

Ból serca może okazać się objawem niewydolności krążenia

Jest ona głównym wskaźnikiem zdrowia serca wykorzystywanym przez lekarzy do oceny pracy organu.
Serce jest pompą tłoczącą krew.

Jego budowa składa się z prawego i lewego przedsionka oddzielonych od siebie przegrodą międzyprzedsionkową oraz prawej i lewej komory oddzielonych przegrodą komorową. Łączą się one z przedsionkami za pośrednictwem zastawek przedsionkowo-komorowych.

Ich zadaniem jest zapobieganie cofania się krwi z komór do przedsionków. Umożliwiają one zarazem przepływ krwi z przedsionków do komór. Krew wypływa przez zastawkę półksiężycowatą do pnia płucnego oraz z lewej komory przez zastawkę półksiężycowatą do aorty.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.