Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Nieżyt żołądka to choroba która dotyka przeważnie osoby w wieku dojrzałym. Istnieje bardzo wiele przyczyn tejże choroby.

Objawy nieżytu żołądka pojawiają się zazwyczaj niespodziewanie - tym samym trwają również przez bardzo krótki czas.

Najczęściej nieżyt żołądka spowodowany jest bardzo nieregularnym trybem odżywiania (szybkie spożywanie posiłków również przyczynia się do powstanie tej nieprzyjemnej dolegliwości).

Do kolejnych przyczyn pojawienia się choroby można również zaliczyć nadużywanie alkoholu, tytoniu, kofeiny oraz różnorakich leków które spożywane zostają w postaci tabletek.  Zatrucie grzybami może również przyczynić się do pojawienia się problemów żołądkowych.

Gdy pojawi się już stan chorobowy lekarze specjaliści najczęściej zalecają przyjmowanie preparatów osłaniających i tak już naruszone ściany żołądka, stosowane są również bardzo często w tym samym czasie leki przeciwzapalnej (najczęściej są to leki w postaci zawiesin - płynów). Dodatkowo specjalista może zlecić zażywanie środków przeciwbólowych oraz rozkurczowych.

Coraz częściej jednak lekarze specjaliści zalecają spożywanie mieszanek ziołowych które mają przyczynić się do zniwelowania objawów chorobowych.

Bardzo często stosuje się poniższą mieszankę ziołową:

 • Ziele dziurawca
 • Siemię lniane
 • Korzeń prawoślazu
 • Korzeń arcydzięgla
 • Ziele krwawnika

Proporcję mieszanki muszą być ściśle przestrzeganie nie należy sporządzać wywaru na własną rękę gdyż może ona zaszkodzić zamiast pomóc. Lekarz powinien odpowiednio dostosować proporcje ziołowe tak aby nie zaszkodziły one spożywającemu je choremu.

Co robić aby uniknąć nieżytu żołądka?

 1. Unikać spożywania zimnych napoi szczególnie o charakterze alkoholowym.
 2. Oczyszczać swój organizm poprzez kilkudniowe spożywanie wyłącznie wody niegazowanej.
 3. Nie śpieszyć się podczas spożywania posiłków.
 4. Dobrze gryźć pokarm (dzięki takiemu postępowaniu unikamy pojawienia się niestrawności - żołądek znacznie wolniej i trudniej trawi większe kawałki pokarmu).


Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
 • niezyt zoladka
 • no spa na nieżyt żołądka
 • zioła na nieżyt żołądka

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.