Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Odra jest niezwykle zakaźną chorobą - odra leczenie specjalistyczne jest w tym przypadku niezbędne. Choroba głównie pojawia się w wieku dziecięcym jednak spotykana jest również w okresie dorosłości.

Ladit 280x336

Osoba która już raz zachorowała i wyleczyła się z choroby nigdy ponownie nie zachoruje. Odra jest szczególnie groźna jeśli zakażone zostaną niemowlęta, kobiety w ciąży i osoby starsze.

Leczenie objawów w pierwszej fazie choroby jest bardzo utrudnione ponieważ objawy są w większości przypadków błędnie rozpoznawane nawet przez specjalistów. Szczególną uwagę lekarz jednak powinien zwrócić na białe plamy które pojawiają się po wewnętrznej stronie jamy ustnej (na policzku) wysokość zębów trzonowych.

Plamy charakteryzują w pierwszej fazie zakażenie wirusem odry

Leczenie ma charakter objawowy - czyli niwelowanie objawów które się pojawiają. Wysypka która pojawia się w drugiej fazie choroby może w niektórych przypadkach powodować silny świąd (jednak zazwyczaj chorzy nie odczuwają swędzenia w zmienionych miejscach).

Ladit 160x600

Niezwykle ważne jest jednak zapobieganie pojawieniu się choroby. Wskazane jest podanie szczepionki dzieciom zdrowym w dwóch dawkach podawanych w odstępach czasowych. Pierwsza dawka szczepionki powinna zostać podana pomiędzy 13 a 14 miesiącem życia, kolejna dawka natomiast musi zostać podana ok. 10 roku życia. Takie postępowanie praktycznie niweluje ryzyko pojawienia się w późniejszym czasie choroby.

Odra leczenie powinno odbywać się przez cały czas w zaciszu domowym.

Leczenie tej choroby nie wymaga hospitalizowania. Hospitalizacja wskazana jest jeśli doszło do zarażenia wirusem niemowląt, kobiet ciężarnych czy też starszych osób.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • yhs-elex_22find

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.