Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Odra objawy bardzo często są mylące (najczęściej przypominają objawy podobne do grypy). Objawy odry pojawiają się najczęściej dopiero po kilku dniach od momentu zarażenia wirusem.

Ladit 280x336

Choroba ta występuje głównie w okresie dziecięcym. Odra jest niezwykle groźną chorobą do której zarażenia dochodzi głównie drogą kropelkową (kaszel, kichanie), wirusem można się również zarazić na skutek kontaktu ze łzami chorej osoby, krwią bądź też moczem.

Wirus odry rozwija się w drogach oddechowych tam właśnie znajdują się dla niego dogodne warunki do rozmnażania.

Pierwsze objawy które powinny nas zaniepokoić to bardzo silny, nagły ból gardła (pojawia się bardzo suchy, duszący kaszel) - jednocześnie pojawia się również nieżyt nosa (katar) oraz stan zapalny spojówek.

Po wewnętrznej stronie policzków na błonie śluzowej pojawiają się na wysokości zębów trzonowych białe przebarwienia (plamki Koplika). Nagle pojawia się również bardzo wysoka gorączka.

Ladit 160x600

Odra objawy choroby w drugiej fazie rozwoju:

  • pojawiająca się wysypka o charakterze grudkowo - plamistym w przypadku dzieci które borykają się z obniżoną odpornością wysypka ma charakter krwotoczny (możemy ją zaobserwować już po 5 dniach od pojawienia się pierwszych niepokojących objawów).'Wysypka ma różowy kolor (plamki wysypki zlewają się z sobą). Początkowo pojawia się na twarzy na czole i za uszami, następnie wysypka pojawia się na dolnej powierzchni skóry.Po kilku dniach od momentu pojawienia się wysypki zmienia ona kolor na ceglasty dodatkowo ustępują powoli wszystkie inne dolegliwości takie jak kaszel, nieżyt nosa itp. chora warstwa skórna zaczyna się łuszczyć.
  • łzawienie

Leczona choroba powinna ustąpić po 5 dniach od momentu w którym doszło do pojawienia się na skórze wysypki.
Odra objawy u dzieci powinny zostać natychmiast skonsultowane  z pediatrą w celu potwierdzenia bądź też wykluczenia tejże choroby.

W znikomych przypadkach odra może prowadzić do pojawienia się powikłań (zapalenie mózgu, zapalenie ucha środkowego, zapalenie płuc).Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • odrą objawy

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.