Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Ombre hair jest połączeniem dwóch kolorów włosów: blondu i brązu. Ombre jest metodą rozjaśniania włosów, która polega na nałożeniu rozjaśniacza na końcówki włosów.

Ladit 280x336

Najlepszy efekt ombre uzyskuje się, gdy rozjaśnianie jest dyskretne, gdyż wtedy włosy wyglądają jakby były naturalnie rozjaśnione przez słońce.

Łagodne przejście miedzy odcieniami brązu i blondu odmładzają i dodają delikatności.

Ombre hair są techniką wykonywaną przez fryzjerów, ale można pokusić się o otrzymanie takiego efektu w domowym zaciszu.

Przed samym farbowaniem należy zadbać o to, aby włosy były odpowiednio wycieniowanie. Daje to niesamowity efekt lekkości.

Każde dobre cięcie włosów jest podstawą każdej koloryzacji. Ombre hair nie sprawdza się przy wyraźnych grzywkach i prostych liniach cięcia. Tego typu koloryzacja nie sprawdza się również u kobiet o włosach delikatnych i cienkich ? wtedy otrzyma się efekt odwrotny od zamierzonego, a fryzura będzie wyglądać po prostu niedbale.

Wykonanie ombre hair

Dobrze rozczesane włosy należy podzielić przedziałkiem z tyłu głowy, takim jaki robi się aby włosy związać w dwie kitki.

Ladit 160x600

Następnie nakłada się rozjaśniacz na końcówki (na ok. 5 cm, a w przypadku krótszych włosów na 2 ? 3 cm).

Nie należy nakładać rozjaśniacza zbyt wysoko, gdyż wywoła to efekt niechcianych odrostów. Nałożony rozjaśniacz powinno się delikatnie rozczesać palcami.

Ten trik spowoduje delikatne przejście między kolorami. Zaleca się zawinięcie rozjaśnianych końcówek w folię i sprawdzanie co kilka minut jak przebiega proces rozjaśniania.

Po maksymalnie 15 minutach nakłada się rozjaśniacz na włosy na wysokości ust lub brody ? wszystko zależy od tego jaki efekt chce się uzyskać.

Następnie pozostałą część włosów zawija się w folię aluminiową i czeka około 10 minut. Jeśli się nie ma doświadczenia w rozjaśnianiu włosów dobrze jest zastosować się do instrukcji zawartej w opakowaniu.

Po upływie około 25 minut należy dokładnie spłukać rozjaśniacz z włosów, a następnie nałożyć odżywkę przeznaczoną do włosów farbowanych i wysuszyć włosy.

Warto pamiętać, że rozjaśniacz w sposób trwały dekoloryzuje włosy, a te rozjaśnione mają tendencję do żółknięcia.

Dlatego ważne jest, aby je odżywiać i nawilżać specjalnie do tego celu przeznaczonymi kosmetykami. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.