Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Z utęsknieniem czekamy na okres wakacyjny, na tak długo wyczekiwane lato. Dlatego też tak bardzo zachwycamy się swoją pierwszą opalenizną w danym sezonie. Słońce naturalnie poprawia każdemu humor.

Ladit 280x336

Dzięki promieniom słonecznym możemy cieszyć się nie tylko ładną pogodą ale również pięknie opalonym ciałem.  Jednak nie zawsze nasza opalenizna wygląda idealnie - ma na to wpływ bardzo wiele czynników.

Opalanie ma swoje zalety ale również i wady i to własnie ich jest najwięcej - można by bardzo długo wymieniać. Dlatego warto odpowiednio przygotować swoje ciało do tego procesu tak aby zminimalizować zagrożenia i w 100% móc się zrelaksować.

Podczas intensywnego i długotrwałego opalania dochodzi do powstania procesu starzenia się skóry!

Promienie UVB mogą powodować nie tylko piękną opaleniznę ale również głębokie oparzenia. Podczas opalania swojego ciała dochodzi również do pojawienia się ubytków kwasu hialuronowego w skórze (najprościej skóra staje się sucha i matowa).

Promienie UVA odpowiadają za wyniszczenie włókien elastyny i kolagenu ( w efekcie dochodzi do pojawienia się wielu zmarszczek, skóra traci napięcie oraz jędrność). Właśnie te promienie pobudzają wolne rodniki do tego aby uszkadzały strukturę DNA ( w efekcie dochodzi do szybszego starzenia się skóry).

Najgorszą i najbardziej poważną konsekwencją bezmyślnego opalania jest pojawienie się raka skóry. Jest to choroba bardzo groźna i niestety niezwykle poważna!

Największym błędem wielu osób jest brak stosowania jakichkolwiek kosmetyków chroniących nasze ciało przed zgubnymi skutkami promieniowania.

Czerniak to okropny nowotwór skóry który charakteryzuje się bardzo szybkim rozwojem oraz niezwykle dużym prawdopodobieństwem wystąpienia przerzutów wewnątrz organizmu.

Ladit 160x600

Opalanie podczas stosowania leków

Wiele leków działa fotouczulająco czyli w połączeniu z promieniowaniem słonecznym powodują wystąpienie na ciele bardzo niekorzystnych reakcji skórnych (najczęściej jest to wysypka przypominająca pokrzywkę). Podczas zażywania następujących leków należy ograniczać kąpiele słoneczne do niezbędnego minimum. Największe zagrożenie stanowią leki z grup:

  • moczopędnych
  • sercowych
  • przeciwalergicznych
  • przeciwbólowych
  • hormonalnych

Opalania powinny unikać osoby które borykają się z uczuleniem na słońce, bielactwem skórnym, chorobami serca i układu krążenia, stanami zapalnymi skóry, znamionami barwnikowymi

Opalanie wybawieniem dla mięśni i stawów

Wygrzewanie się na słońcu przynosi znaczącą ulgę osobą które borykają się z bólem stawowo - mięśniowym. Opalanie może okazać się bardzo pomocne również podczas leczenia gruźlicy oraz łuszczycy.

Podczas opalania bardzo ważne jest odpowiednie nawadnianie całego organizmu nie tylko zewnętrznej partii skóry. Zawsze pod ręką powinniśmy mieć butelkę niegazowanej wody która ugasi pragnienie ale również nawodni komórki . Stosowanie odpowiednich kremów do opalania pomoże w uniknięciu pojawienia się przebarwień skórnych.

Bezwzględnie nie należy narażać na bezpośredni kontakt z promieniami słonecznymi noworodków oraz niemowląt. Należy chronić ich bardzo delikatną skórę przed wystąpieniem oparzeń!

W dzisiejszych czasach istnieje szereg produktów które ochronią nie tylko skórę maluszków ale również skórę dorosłego człowieka. Gdy opalamy się rozsądnie i z umiarem nie jest to dla nas groźne jednak gdy przesadzimy musimy się liczyć że mogą dosięgnąć nas bardzo poważne konsekwencje.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • zapalenie ślinianek
  • zapalenie ślinianki
  • choroby slinianek
  • mania po łacinie
  • OB JAWY

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.