Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Ospa to najpopularniejsza choroba zakaźna dotykająca głównie dzieci w nielicznych jednak przypadkach dochodzi do zakażenia właśnie tą chorobą podczas dorosłości - ospa objawy które się powiadają w większości przypadków są bardzo mylące szczególnie w pierwszej fazie pojawienia się choroby.

Ladit 280x336

Pojawienie się ospy w wieku dorosłym może skutkować bardzo wieloma poważnymi powikłaniami.

Ospa przebiega łagodnie w przypadku wystąpienia u dzieci jednak jeśli do czynienia ze stanem chorobowym mają dorośli jest zupełnie odwrotnie.

Pierwsze objawy ospy są charakterystyczne dla wszystkich chorób wirusowych. W pierwszym stadium pojawienia się ospy dochodzi do podwyższenia temperatury ciała w zależności od stopnia odporności, wieku może to być temperatura wahająca się od 37 stopni Celsjusza do nawet 40 stopni. Dodatkowo pojawia się silny ból głowy, samopoczucie ulega znacznemu pogorszeniu (dzieci są osowiałe, markotne, złe), bardzo rzadko pojawia się również biegunka.

Objawy ospy w pierwszej fazie rozwoju mogą zmylić niejedną osobę sugerując że dziecko boryka się z przeziębieniem

Druga faza natomiast która następuje już po dwóch dniach od momentu w którym doszło do zakażenia świadczy o tym że doszło do zakażenia wirusem ospy.

Ladit 160x600

Na ciele dziecka pojawia się wysypka (wysypka pojawia się również na skórze głowy). Wykwity skórne które pojawiają się stopniowo na samym początku zaczynają obejmować plecy, twarz oraz pozostałe części ciała (jednak na stopach nie pojawia się wysypka).

Wysypka zmienia się wraz z czasem trwania choroby (początkowo pojawiają się małe czerwone punkciki, później punkty te pęcznieją zawierając w sobie płyn).

Gdy choroba zbliża się ku końcowi pęcherzyki wysychają, na ich miejscu pojawiają się krosty zapadające się do środka następnie podczas końcowej fazy chorobowej krostki te zamieniają się w strupki które po czasie samoistnie odpadają. Cały proces trwa od 6 do 7 dni.

Objawy ospy nigdy nie powinny być ignorowane ponieważ w znikomych przypadkach ospa która pojawia się u osób dorosłych może zakończyć się nawet śmiercią.

Ospa objawy to również silny świąd który towarzyszy pojawiającej się wysypce (jest on niezwykle uciążliwy).

Rozdrapywanie krostek i pęcherzyków może doprowadzić do stanu zapalnego na skutek którego pojawiają się na ciele blizny.

Ospa pierwsze objawy to nie tylko wysypka pojawiająca się na zewnątrz ciała w bardzo znikomych przypadkach wysypka może pojawić się również  na spojówce oka, obok narządów rozrodczych oraz w jamie ustnej.

Gdy zauważymy u siebie pierwsze oznaki ospy niezwłocznie należy skontaktować się z lekarzem specjalistą w celu potwierdzenia diagnozy i dobrania leków przeciwzapalnych i przeciwświądowych. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.