Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Ostry atak jaskry wywołuje gwałtowny wzrost ciśnienia wewnątrzgałkowego, który jest spowodowany całościowy zamknięciem kąta przesączania i zablokowanie odpływu cieczy wodnistej. Ostry atak jaskry może nastąpić u osób cierpiących na to schorzenia, ale także osoby u których nie zdiagnozowano jaskry.

Ladit 280x336

Jaskra jest zespołem chorób, które prowadzą do uszkodzenia nerwu wzrokowego i do pogorszenia wzroku lub nawet jego całkowitej utraty.

Dlatego Ostry atak jaskry wymaga natychmiastowej wizyty u specjalisty i leczenia szpitalnego.

Ostry atak jaskry ? objawy

Osoby powyżej 60 roku życia są najbardziej narażone na ostre i nagłe ataki jaskry i dotyka częściej kobiety i osoby które mają dalekowzroczność. Możliwość ostrego ataku jaskry wzrasta, gdy w rodzinie choroba już miała miejsce.

Ostry atak jaskry jest bolesny. Towarzyszy mu bardzo silny ból oczu, głowy. Chory widzi gorzej, ma zamglenia.

Mogą wystąpić także dolegliwości z układu pokarmowego takie jak ból brzucha, nudności, wymioty. W obserwacji oczu widać poszerzone źrenice i czerwoną gałkę oczną.

Ladit 160x600

Ostry atak jaskry ? przyczyny

Ostry atak jaskry najczęściej dotyka osoby cierpiące na jaskrę i może być wywołane przez oglądanie telewizji w ciemnym pomieszczeniu, niektóre leki (krople rozszerzające źrenice, leki na astmę, antydepresanty, leki na schizofrenię, leki przeciwwymiotne i przeciwwymiotne), a także przez stres, podekscytowanie.

Ostry atak jaskry - leczenie

Ostry atak jaskry nasuwa potrzebę pilnego skonsultowania się z lekarzem i potrzebna jest hospitalizacja. Chory dostaje krople do oczu na obniżenie wysokiego ciśnienia wewnątrzgałkowiego.

Można także podać leki doustne lub w szczepionce, które zmniejszają wydzielanie cieczy wodnistej w oku.

Choremu także można wykonać zabieg laserowy ? irydotomia ? polegający na dokonaniu otworu w tęczówce, dzięki czemu możliwy jest przepływ cieczy wodnistej między tylną a przednią komorą. Zabieg ten przeprowadza się w obydwu oczach.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • ostry atak jadkry

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.