Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Leczenie ostudy polega na stosowaniu preparatów o działaniu odbarwiającym i złuszczającym. Gdy występuje ostuda leczenie wymaga stosowania preparatów przygotowanych na bazie hydrochinonu, kwasu kojowego, kwasu azaleinowego i retinoidów.

Ladit 280x336

Leczenie ostudy polega na stosowaniu preparatów odbarwiających w połączeniu.

Innym sposobem terapii jest metoda naprzemiennych aplikacji.

W celu złuszczenia naskórka stosuje się alfahydroksykwasy, w tym głównie kwas trójchlorooctowy i kwas glikolowy.

Leczenie ostudy polega na złuszczaniu, przy czym wyróżnia się dwie metody złuszczań. Pierwsza metoda opiera się na przewlekłym stosowaniu preparatów posiadających niższe stężenie kwasów, zaś druga wymaga zastosowania preparatów o wyższym stężeniu.

Gdy występuje ostuda leczenie może polegać na stosowaniu laseroterapii. Poza tym, jeżeli zostanie zdiagnozowana ostuda leczenie wymaga ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym.

Ostuda polega na pojawieniu się przebarwień skóry.

Główną przyczyną ich powstania jest promieniowanie UV.

Powoduje ono, że komórki skóry zaczynają produkować naturalny barwnik skóry zwany melaniną.

Ladit 160x600

W przypadku nierównomiernego rozłożenia się barwnika w skórze dochodzi do powstawania ciemniejszych plam zwanych przebarwieniami. Pojawienie się przebarwień może być skutkiem jednorazowego, długotrwałego opalania, albo po długotwałej, ale umiarkowanej ekspozycji na słońce.

Najcięższym rodzajem przebarwień jest melasma, ponieważ są to trudne do usunięcia przebarwienia od podłożu hormonalnych.

Choroba zwana też ostudą pojawia się przede wszystkim u kobiet w ciąży oraz u kobiet zażywających tabletki antykoncepcyjne. Ostuda może wystąpić także w wyniku stosowania hormonalnej terapii zastępczej w okresie menopauzy.

Słońce zwiększa ryzyko wystąpienia ostudy.

Choroba nosi też nazwę chloasmy. Należy ona do najczęściej występujących przebarwień pojawiających się przede wszystkim u kobiet.
Etiologia ostudy nie jest do końca poznana.

Obraz kliniczny ostudy obejmuje powstawanie nieregularnych i ostro ograniczonych przebarwień, które mają brązowe zabarwienie bez oznak zapalenia.

Najczęściej ostuda występuje w postaci objawowej.

Choroba może rozwinąć się w wyniku zaburzeń endokrynologicznych, między innymi w przebiegu nadczynności tarczycy oraz chorób jajników. Choroba może też wystąpić w przebiegu terapii farmakologicznej opartej na stosowaniu takich leków jak hydantoina i mesantoina. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.