Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Owrzodzenia podudzia są powikłaniem zaawansowanej niewydolności układu żylnego w obrębie kończyn dolnych. Owrzodzenia podudzi mają postać rany, lecz nie są chorobą dermatologiczną.

Ladit 280x336

Leczenie miejscowe poprzez stosowanie maści i kremów nie jest skuteczne.

Owrzodzenia podudzi występują w postaci rany, której towarzyszy ból i obrzęk. Jeżeli odpowiednie leczenie zostanie szybciej wdrożone, owrzodzenia podudzi zostaną wyleczone w krótkim czasie.

Owrzodzenia podudzi są skutkiem nieprawidłowego krążenia, dlatego konieczne jest podjęcie działań, które pozwolą na poprawę krążenia żylnego. Do połowy lat 80. lekarze uważali, że nie jest możliwe wyleczenie owrzodzenia podudzi.

Opatrunki jakie wówczas stosowano i sposób terapii nie były odpowiednie.

Obecnie stosowane w przypadku owrzodzenia podudzi opatrunki zdają egzamin i skutecznie leczą, przynosząc chorym ulgę. W razie zdiagnozowania owrzodzenia podudzi opatrunki nie są jedyną metodą terapii.

Najczęściej stosowana metoda w leczeniu owrzodzeń podudzi?

Współcześnie wykorzystuje się także metodę polegającą na stosowaniu ultradźwięków, skleroterapię, kompresoterapię, a w skrajnych przypadkach wykonuje się operacje. Warto wiedzieć jak wyglądają owrzodzenia podudzi. Zdjęcia są ogólnie dostępne w sieci internetowej.

Ladit 160x600

Jeżeli pojawią się niepokojące zmiany przypominające te na fotografiach, trzeba oczyścić ranę. Sposoby oczyszczania owrzodzenia podudzi zdjęcia obrazują bardzo dobrze. Stosuje się leki antyseptyczne, a także enzymatyczne lub nieenzymatyczne środki biologiczne.

Konieczna może okazać się operacja owrzodzonych podudzi

Warto wiedzieć, jak przebiega operacja owrzodzenia podudzi. Zdjęcia i filmowe prezentacje są dostępne na portalach medycznych, więc warto na nie zajrzeć. Podczas pierwszej wizyty u lekarza doktor wykonuje diagnozę układu żylnego, aby ustalić przyczynę zaistniałego stanu rzeczy.

Określi także stopień nasilenia niewydolności żylnej oraz wykona badanie USG. Dopiero po przeprowadzeniu wszystkich badań można podjąć wieloetapową i wielokierunkową terapię. Jeżeli wokół owrzodzenia pojawił się stan zapalny, któremu towarzyszy ból, może być konieczne leczenie antybiotykami.

Kompresoterapia polega na zakładaniu opatrunków.

W przypadku owrzodzeń nie wolno stosować opatrunków gazowych, ponieważ przywierają do rany, co w znaczącym stopniu utrudnia prawidłowe leczenie. Nowoczesne opatrunki są nasączone specjalnymi preparatami ułatwiającymi oczyszczenie rany oraz usunięcie martwiczej tkanki.

Na początku należy je zmieniać co około 1-5 dni, a po 2 tygodniach wystarczy zmieniać opatrunki raz w tygodniu. Czasami konieczne jest stosowanie opatrunku uciskowego. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.