Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Podstawowym celem, jaki ma zostać zrealizowany przez odpowiednie leczenie paradontozy jest zahamowanie postępu choroby. Gdy zostanie zdiagnozowana paradontoza, leczenie powinno polegać przede wszystkim na systematycznym usuwaniu kamienia nazębnego.

Ladit 280x336

Kamień nazębny jest zmineralizowaną płytką nazębną, która składa się głównie z substancji zawartych w ślinie, bakterii, wapnia, fosforu i resztek pożywienia. Kamień nazębny różni się od płytki nazębnej tym, że jest znacznie twardszy.

Nie można usunąć go przy zastosowaniu typowych narzędzi higieny jamy ustnej. Szczoteczka do zębów i nić dentystyczna nie pomogą w jego zlikwidowaniu. Jedynym sposobem na pozbycie się kamienia  nazębnego jest piaskowanie oraz piezoeletryczne i magnetostrykcyjne metody ultradźwiękowe. W zależności od tego, jakie substancje dostają się do jamy ustnej, kamień może mieć różne odcienie. Zazwyczaj kamień nazębny ma barwę ciemniejszą od koloru zębów.

Pogłębia się, jeżeli spożywa się dużo kawy i herbaty, albo wdycha się dym papierosowy. Bardzo ważny wpływ na leczenie paradontozy ma właściwa higiena jamy ustnej. W przypadku braków uzębienia, leczenie paradontozy uwzględnia także wykonanie uzupełnień protetycznych. Z reguły, gdy u pacjenta została zdiagnozowana zaawansowana paradontoza, leczenie obejmuje wykonanie takich uzupełnień protetycznych, jak korony, protezy i mosty.

Ladit 160x600

Dodatkowo, gdy występuje umiarkowana i ciężka paradontoza leczenie wymaga przeprowadzenia kiretażu.

Kiretaż jest zabiegiem polegającym na oczyszczaniu powierzchni korzeni. Tego typu leczenie paradontozy dodatkowo uwzględnia uzupełnienie ubytków kostnych preparatami kościozastępczymi.
Należy szybko udać się do dentysty, jeżeli istnieje podejrzenie, że zęby zaatakowała paradontoza. Jak leczyć powie tylko specjalista w dziedzinie stomatologii. Niektóre osoby stosują ocet jabłkowy, gdy pojawi się paradontoza.

Leczenie naturalne jest powolne, ponieważ pierwsze efekty można zauważyć dopiero po dwóch lub trzech tygodniach. Zamiast octu można zastosować alocit. Jeżeli dziąsła nie przestaną krwawić, a zęby nadal będą rozchwiane, nie należy zwlekać z wizytą u lekarza.

W związku z tym, że obecnie bardzo powszechne są dolegliwości, takie jak stan zapalny dziąseł czy paradontoza, leki pomagające łagodzić ich objawy są łatwo dostępne w każdej aptece. Warto poprosić o poradę farmaceutę, który doradzi, jaki środek jest odpowiedni w danym przypadku. Bierze się pod uwagę przede wszystkim stopień zaawansowania choroby i nasilenia dolegliwości.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • Paradontoza Leczenie
  • paradontoza
  • ocet jabłkowy na paradontozę
  • leczenie paradontozy
  • ocet jablkowy a paradentoza

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.