Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Paradontoza objawy ma początkowo związane z obnażaniem szyjek zębowych i zapaleniu dziąseł. Należy dodać, że przewlekłe zapalenie dziąseł może być symptomem choroby, ale nie zawsze do niej prowadzi.

Ladit 280x336

Objawy paradontozy są związane ze stopniową utratą kości wyrostka zębodołowego. Wyrostek zębodołowy jest częścią kości szczęk, w której zostały osadzone zęby. Tkwią w zębodołach, które są oddzielone od siebie przegrodami zębowymi.

Warto dodać, że w zębodołach zębów wielokorzeniowych są umieszczone także przegrody międzykorzeniowe. W związku z tym dochodzi do utraty aparatu wieszadłowego zęba. Należy dodać, że jeśli choroba przyzębia ma ostry przebieg, to objawy paradontozy obejmują również ból i krwawienie dziąseł. Można zauważyć, że osoby powyżej 35. roku życia oraz osoby uzależnione od nikotyny są bardziej narażeni na wystąpienie choroby, takiej jak paradontoza.

Objawy, leczenie i profilaktyka to trzy główne kwestie, które należy zgłębić, jeżeli jest się w tak zwanej grupie ryzyka. Wiedza pozwoli szybko rozpoznać pierwsze objawy paradontozy i rozpocząć szybkie, efektywne leczenie.

Ladit 160x600

Paradontoza objawy ma początkowo związane głównie ze stanem zapalnym dziąseł, dlatego nie należy lekceważyć tej niegroźnej dolegliwości.

Poza tym warto obserwować uzębienie, aby upewnić się, że nie rozwija się paradontoza. Objawy, które są charakterystyczne to wspomniana recesja przyzębia. Przyzębie jest zespołem tkanek, które otaczają i unieruchamiają ząb, a także mają za zadanie chronić go przed zakażeniem z zainfekowanego kanału korzeniowego  bądź kieszonki dziąsłowej.

Przyzębie składa się z czterech elementów, a mianowicie z dziąsła, cementu, kości wyrostka zębodołowego i ozębnej. Otaczając ząb utrzymują go w zębodole. Dziąsło jest zgrubiała tkanką, która osłania wyrostek zębodołowy i jest z nim zrośnięta.

Dziąsło bardzo ściśle przylega do zębiny wypełniając przestrzeń między przylegającymi do siebie zębami. Tkanka dziąsła cechuje się tym, że w ogóle nie zawiera gruczołów. Poza tym jest bardzo silnie unaczyniona i bardzo podatna na uszkodzenia mechaniczne. Krwawienie dziąseł nie zawsze jest symptomem choroby. Może być efektem używania szczoteczki do zębów ze zbyt ostrym włosiem.

Niepokojącym objawem jest utrzymywanie się krwawienia dziąseł mimo zmiany szczoteczki i braku podrażnień podczas szczotkowania. Wtedy należy udać się do dentysty, który sprawdzi, co jest przyczyną krwawienia. Dziąsła dzielą się na górne i dolne. Każde z nich posiada policzkową lub wargową powierzchnię oraz powierzchnię językową.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • paradontoza objawy

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.