Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Leczenie pląsawicy Huntingtona ma charakter objawowy, co oznacza, że możliwe jest stosowanie środków, w celu łagodzenia objawów. Nie można natomiast zahamować postępu choroby.

Ladit 280x336

Całkowite wyleczenie choroby Huntingtona nie jest możliwe, ponieważ schorzenie nabywa się przez geny, na które leki nie mają wpływu. Leczenie pląsawicy Huntingtona polega na stosowaniu leków psychiatrycznych i przeciwdepresyjnych.

Pomagają zmniejszyć objawy psychotyczne oraz zaburzenia ruchowe. Obecnie są prowadzone badania nad opracowaniem leków, które umożliwią leczenie pląsawicy Huntingtona u osób, które są nosicielami uszkodzonego genu oraz u których mutacja nie dała objawów.

Można spotkać się z opiniami, że w przypadku choroby, takiej jak pląsawica huntingtona, leczenie będzie skuteczniejsze jeśli zastosuje się silne antyoksydanty. Wskazuje się na to, że bardzo pomocne są koenzym Q10, witamina E i idebenon. Niemniej jednak informacje te nie zostały do końca potwierdzone.

Terapia genowa stwarza duże nadzieje dla osób, które cierpią na chorobę, jaką jest pląsawica Huntingtona.

 

Leczenie terapią genową byłoby bardziej skuteczne niż oksydanty. Udało się udowodnić, że użycie interferującego RNA na myszy z mutacją zmniejszało przepływ zmutowanego genu. W konsekwencji dochodziło do zaniku symptomów mutacji.

Ladit 160x600

Terapia genowa może być przełomem w leczeniu choroby, takiej jak pląsawica Huntigtona. Leczenie chirurgiczne także byłoby możliwe. Pojawiła się teoria leczenia, polegająca na wszczepieniu embrionalnych komórek mózgowych osobom, u których została zdiagnozowana pląsawica Huntingtona.

Leczenie opiera się na założeniu, że nowe komórki zdominują rolę obumarłych komórek nerwowych.

Układ nerwowy odbiera bodźce ze środowiska zewnętrznego i wewnętrznego, a także odpowiada za regulowanie i koordynowanie czynności narządów wewnętrznych. Układ nerwowy jest zbudowany z tkanki nerwowej, która składa się z komórek nerwowych.

W układzie nerwowym można wyróżnić  układ ośrodkowy, obwodowy i autonomiczny. Neuron jest komórką nerwową, która razem z wypustkami określanymi mianem dendrytów jest przystosowana do przewodzenia i przetwarzania oraz wytwarzania bodźców nerwowych.

To w niej są gromadzone białka, które powstają w przebiegu opisanej wyżej choroby. Charakterystyczną cechą komórki nerwowej jest to, że przewodzi bodźce w jednym kierunku, a mianowicie, od dendrytów do ciała komórki. Neurony można podzielić ze względu na kształt ich perikarionu i obszar utworzony przez wypustki.

Na tej podstawie wyróżnia się neurony piramidowe, gruszkowate i ziarniste oraz neurony gwiaździste. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.